DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Çivril İlçesinde Görevli Eğitim Yöneticileri ile Bir Araya Geldi

Müdürümüz Çivril İlçesinde Görevli Eğitim Yöneticileri ile Bir Araya Geldi
Müdürümüz Çivril İlçesinde Görevli Eğitim Yöneticileri ile Bir Araya Geldi

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ilçe gezilerine Çivril ile devam etti. Çivril Şevkiye Özel Anadolu Öğretmen Lisesi toplantı salonunda ilçede görevli okul ve kurum müdürleri ile bir araya geldi.

 

Toplantıya Maarif Müfettişleri Başkanı Musa Dinç, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Şener Bayram ve Hüseyin Başgün, Şube Müdürü Mustafa Vural, Çivril İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Özcan ile okul ve kurum müdürleri katıldı.

 

Toplantıya ev sahipliği yapan İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Özcan, ilçenin eğitim öğretim durumu hakkında bilgi verdi. 72 okul-kurum ile Çivril İlçesinde eğitim hizmeti verdiklerini söyledi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “İlçelerimizdeki eğitim yöneticileri ile bir araya gelerek, eğitim adına yapılan güzellikleri yerinde görmek için sizlerle buluştuk.  Aynı zamanda varsa bölgesel sorunları tespit etmek istiyoruz. Yapılan merkezi sınavlarda il olarak Türkiye ortalamasının üzerindeyiz. Bu da memnuniyet verici bir durum. Gittiğimiz ilçelerde başarı istatistiklerini çıkarmaktayız ve başarının yükseltilmesi adına girişimlerde bulunuyoruz. Denizli olarak bireysel başarının değil genel başarının peşindeyiz.

 

Eğitim öğretim çalışmalarımızda benimsediğimiz üç husus var; Okul güvenliği, hijyenik ortamlarda eğitim öğretim yapılması ve başarının artırılması. Bunların oluşturulması ve geliştirilmesindeki en önemli faktör siz eğitim yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimize ışık tutmalı ve yol göstermeliyiz. Çıtamızı daha da yukarı taşımak için hep birlikte çaba sarf etmeliyiz.

 

Okullarımızı klasik okul yapısından uzaklaştıracağız. Bakanlığımız bu yıl ilk defa millî eğitim müdürleri ve okul müdürleri hakkında performans kriterleri oluşturuyor. Okullarımızın albenisi olmalıdır. Konfor olarak adeta 5 yıldızlı otel kalitesinde olmalıdır. Okullarımızın  dış görünüş olarak da soğuk görüntüden sıyrılmaları gerekiyor.  Çivril’de her kademedeki okulumuzdan model okullar seçeceğiz. Ayın ve yılın okulu olarak ödüllendirmelerde bulunacağız. Bu okullarımız konsept okullar haline geldiğinde tüm kamuoyunla paylaşacağız.

 

Son olarak değinmek istediğim konulardan biri de pansiyonlu eğitim yapan okullarımız. Pansiyonda kalan çocuklarımıza her alanda en iyi şartları sağlamalısınız. Adeta kendilerini evlerinde hissettirmelisiniz” dedi.

 

Konuşmasının sonunda Müdür Oğuz, eğitim öğretim faaliyetlerimizde kalite ve nitelik standartlarımızı artırabilmek için eğitimin başındaki yöneticilerimizle olan toplantıların büyük önem arz ettiğini belirtti.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.