DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Denizli İMKB Kız Meslek Lisesinin düzenlediği etkinlikle Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda kutlandı.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Denizli İMKB Kız Meslek Lisesinin düzenlediği etkinlikle Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda kutlandı.

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Törenine Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Merkezefendi ve Pamukkale İlçe Millî Eğitim Müdürleri, belediye temsilcileri, millî eğitim müdürlüğü idarecileri,  ve davetliler katıldı.

 

Vali Yardımcısı Ali Şanlıer konuşmasında “ 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinlikleri dolayısıyla düzenlenen programımıza hoş geldiniz. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadının özel bir yeri vardır. Dinimizde de kadının yeri ayrıdır. Ataerkil bir aile yapısında kadın evinin ve sosyal hayatın düzenleyicisi pozisyonundadır. Her başarılı bir erkeğin arkasında bir kadın vardır. Eli öpülesi kadınlarımızı ulusunun ülkesinin zor gününde her zaman yardımcısı olmuştur. Çocuklarımızın yetişmesinde ülkeye kazandırılmasında kadınlarımızın çok büyük payı vardır. Bir toplumun kalkınmışlığı o toplumdaki kadının yeri ile belli olmaktadır. Ülkemiz Ortadoğu coğrafyasına bu konuda örnek teşkil etmektedir. tüm kadınlarımızın dünya kadınlar gününü kutluyorum” dedi.

 

Program Denizli İMKB Kız Meslek Lisesi öğrencilerin hazırlayıp sunduğu oratoryo gösterisi ile devam etti. Oratoryonun ardından Barbaros İmam Hatip Kız Lisesi Müdür Yardımcısı Emine Çakır günün anlam ve önemine binaen konuşma yaptı. Program Denizli İMKB Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin Osmanlı Kıyafetleri temalı defilesi ile sona erdi.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.