DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Pamukkale, Merkezefendi ve Honaz İlçeleri Eğitim Yöneticilerine Seslendi

İl Millî Eğitim Müdürü Merkezefendi, Pamukkale ve Honaz İlçeleri Yöneticileri İle Bir Araya Geldi
Müdürümüz Pamukkale, Merkezefendi ve Honaz İlçeleri Eğitim Yöneticilerine Seslendi

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz Merkezefendi, Pamukkale ve Honaz ilçeleri millî eğitim müdürleri, şube müdürleri ve okul- kurum müdürleri ile bir araya geldi.

 

Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleşen toplantıda  İl Millî Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları Şener Bayram, Hüseyin Başgün, Şube Müdürleri Hüseyin Selçin, İlhami Taylan, Fikret Sarısoy, ilçe millî eğitim müdürleri ile okul-kurum müdürleri hazır bulundu.

 

Toplantıya katılanlara sizlerle birlikte başarıyı yukarılara taşımaktan memnunuz diyerek konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasının devamında “İdarecilerimiz ve öğretmenlerimiz okullarınızda büyük fedakarlıklarla çalışmaktasınız. İlçe ziyaretlerimizde Çivril ilçesinde bir okulumuzu gezdik. Okul müdürümüz okulu adeta 5 yıldızlı bir otel havasında düzenlemiş. Verdiğim bu örnek eğitim yöneticilerimizin yaptığı güzel çalışmalardan sadece bir tanesi. İlimizde ne kadar okul-kurum var ise hepsini fiziki anlamda en iyi noktaya getirmek istiyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimizin içinde bulunduğu mekanların fiziki ortamları ne kadar iyiyse başarının da daha iyiye gideceğine inanmaktayız.  İçinde bulunduğumuz çağda yavrularımız en modern ortamlarda eğitim görmeyi hak ediyor.

 

İl Millî Eğitim Müdürü olarak üç hususa büyük önem veriyorum. Bunların en başında güvenlik geliyor. Okullarımızda öğretmenlerin ve öğrencilerin güvenlikleri en üst düzeyde olmalıdır.  Okullarımızın profesyonel yöneticileri olarak bu konuda size çok büyük iş düşüyor. İkinci husus hijyen ve temizlik. Üçüncü olarak da çocuklarımızın daha iyi bir gelecek kurabilmeleri için başarının artırılması.

 

Okullarımızla daime iletişim içerisinde oluyoruz. Bu nedenle ilde görevli yönetici arkadaşlarımıza okulları paylaştırdık ve sizinle sürekli temas halinde olacaklar. Sizleri sık sık ziyaret edecekler ve kurumlarınızdaki güzellikleri varsa eksik ve sıkıntıları yerinde görecekler.

 

Denizli eğitiminin yöneticilerisiniz. İçinde bulunduğumuz çağda sıradan yöneticiye yer kalmadı. Profesyonellik her şeyin önünde gelmekte. İl genelinde bir bütün olarak el ele, kol kola başarılara imza atacağız.

 

Öğrencilerinizi bir üst eğitime hazırlarken ilgi, ihtisas ve kabiliyetleri doğrultusunda yönlendirin. Örneğin mesleki eğitime yatkınlığı olan bir öğrenciden fen lisesinde veya anadolu lisesinde başarı bekleyemeyiz.

 

İlimizde uygulamakta olduğumuz “Başarıyı İzleme ve Geliştirme” projesi verimli bir şekilde devam ediyor. Değerler eğitimine büyük önem vermekteyiz. İnançlı, vatanını, milletini seven ve ilkeli nesiller yetiştirmek en büyük görevimiz.

 

Bizler sizin için varız. Her zaman siz değerli yöneticilerimizin yanındayım. Güler yüzünüzün daim olmasını ve başarılarınızın devamını diliyorum. Buradan da yapılacak olan YGS’de tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Honaz İlçe Millî Eğitim Müdürü Nihat Demirbilek ilçesi hakkında sunum yaptı. İl Millî Eğitim Müdürlüğü müdür yardımcıları ve şube müdürleri tarafından uygulamalarda birlik ve beraberliğin sağlanması için değişen yönetmelikler hakkında bilgilendirmelerle toplantı sona erdi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.