DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç “Mucit”ler Aranıyor…

Genç “Mucit”ler Aranıyor…
Genç “Mucit”ler Aranıyor…

 

İlimizde ilkokul,  ortaokul ve lise öğrenimi görmekte olan öğrencilerin, yaratıcılıklarını ön plana çıkarmak, yenilikçi, özgün ancak keşfedilmemiş ve sadece fikir aşamasında kalmış projeleri tespit ederek hayata geçirmek, Denizli ve Türkiye’nin inovasyon yolculuğunda çocukların ve gençlerin katıksız fikirlerinden iş dünyası olarak faydalanmak ve onlara gerekli destekleri sunmak, bu çerçevede oluşacak farkındalık ile girişimciler için, sermaye ve iş fikrinin bir araya geldiği, çocuklarımızın fikirlerini geliştirip ürüne dönüştürebilecekleri ortamı hazırlayabilmek amacıyla fikir tabanlı İnovatif Fikirler Yarışması düzenlenmiştir.

 

Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü ve DENİB arasında gerçekleştirilen imza töreni ile yarışma için ilk adım atıldı.

 

İmza Törenine Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DENİB Yönetim Kurulu üyeleri ile diğer davetliler katıldı.

 

Yarışmaya katılacak öğrencilere Hayal Gücü, Yaratıcılık, Girişimcilik, İnovasyon Eğitimi ile Biyomimetik (Doğadan faydalanarak gerçekleştirilen teknoloji) eğitimleri verilecektir. Bu bakımdan DENİB bu yarışmayla tüm katılımcıların kazanım sağlayacağı bir organizasyona öncülük edecek.

 

Yeni Türkiye’nin yeni sloganı “Gücünü ve Potansiyelini Keşfet” ile başlayacak olan bu projede, sadece var olan gücün ortaya çıkarıp keşfedilmesi amaçlanıyor…

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert; “Artık eski köye yeni adet getirme vakti ve bunu gençlerimiz en iyi şekilde başaracağını biliyorum. İhracat hedeflerimize ulaşabilmemiz için katma değeri yüksek ürünler üretebilmemiz adına markalaşma ve inovasyon alanında farkındalık yaratmamız olmazsa olmaz zorunluğumuzdur. Biz geçmişte de olduğu gibi bu tür birçok projeye imza attık. Bu yarışma da bu bağlamda gerçekleştirdiğimiz bir organizasyon.” Sözleriyle yarışmaya verdikleri önemin altını çizdi…

 

Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Denizli ve Türkiye’nin inovasyon yolculuğunda çocukların ve gençlerin katıksız fikirlerinden faydalanmak ve onları bu yolda desteklemek amacıyla İnovatif Fikirler Yarışması düzenlenmekte. İlimizde müdürlüğümüze bağlı okullarda (İlkokul-Ortaokul ve Lise) halen öğrenim görmekte olan tüm öğrenciler yarışmaya katılabilecektir. Öğrencilerimiz projelerinde konu kısıtlaması olmaksızın her alandaki yaratıcı, yenilikçi ve yaşamı kolaylaştırıcı fikirlerini sunum haline getirerek öğretmenleri aracılığı ile Denizli İhracatçılar Birliğine ulaştıracaklar. Yarışma sonucunda öğrencilerimiz çeşitli ödüller alacaklar ve ayrıca projeleri DENİB tarafından desteklenecektir” dedi.

 

Yarışma Bilgilendirme sunusu için tıklayınız...

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.