DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Milli Eğitim Müdürlüğünden Kamuoyuna Duyurulur…

Denizli Milli Eğitim Müdürlüğünden Kamuoyuna Duyurulur…
Denizli Milli Eğitim Müdürlüğünden Kamuoyuna Duyurulur…

İlimizde faaliyet gösteren ve dönüşüm programına alınan bazı özel dershanelerin  kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatı değişikliği yapmadan, Özel Temel Lise olarak faaliyette bulundukları, bununla ilgili öğrencileri ve öğrenci velilerini arayıp; “Kontenjanlarımız doluyor veya az bir yerimiz kaldı,  kayıt olmakta geç kalmayın, erken kayıt olan öğrencilere devlet desteği verilecek” gibi duyuru yaptıkları bilgileri gelmektedir.

Ayrıca bazı kurumlarında gerçeğe aykırı bir şekilde “ Üniversiteye Hazırlık Koleji, Sınavlara Hazırlık Lisesi, Hem Dershane Hem Okul ikisi bir arada” vb. gibi yanıltıcı bilgi verdikleri Müdürlüğümüze gelen duyumlar arasındadır. Bu türden bilgilendirmelere kesinlikle itibar edilmemelidir. Özel Temel Liseye dönüşen okullar Bakanlığımızın onaylayacak olduğu müfredat programını uygulayacaklardır. Bunun dışında farklı bir müfredat programı uygulamaları söz konusu olamaz.

Eğitim Öğretim Desteği şartları, ödenecek tutar, ödeme ve müracaat şekli ile hangi Özel Okulların ve ne kadar öğrencinin bu destekten yararlanacağı Ağustos ayı içinde Bakanlığımız tarafından bildirilecektir. İş ve İşlemlerde bu bildiriye göre yapılacaktır. 

Öğrenci ve velilerimizin mağdur olmamaları için, kayıt yaptırmak istedikleri Özel Temel Liselerin Bakanlığımızdan izin alıp almadığını araştırarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Açılmış olan Özel Temel Liselerin listesi Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün http://ookgm.meb.gov.tr  web sayfasında  yayınlanmıştır. Gitmek istedikleri okulun bağlı bulunduğu İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden ve web adreslerinden de bilgi alabileceklerdir. 

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.