DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü Etkinlikleri

18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitlerini Anma Günü Etkinliklerinde Duygulu Anlar Yaşandı
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü Etkinlikleri

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezinde tören düzenlendi. Valimiz Şükrü Kocatepe ve protokol üyeleri buradaki törenin ardından Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Denizli Şubesini ziyaret ettiler.

 

Törene Valimiz Şükrü Kocatepe, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erhan Uzun, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yıldız, Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Emin Öztürk, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, şehit yakınları, gaziler, daire müdürleri, davetliler ve öğrenciler katıldı.

 

Şehit Aileleri Derneği adına bir konuşma yapan Gazi Erdal Turgut, gazi olduğu yaralanma olayını da katılımcılarla paylaştı. 1997 yılında Kuzey Irak’a sınır ötesi harekat sırasında bacağını kaybettiğini anlatan Gazi Turgut konuşurken salonda duygu dolu anlar yaşandı. Valimiz Şükrü Kocatepe ve diğer protokol üyeleri Gazimizi tebrik ettiler.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri adına Topçu Yüzbaşı Ayhan Sarıca günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Konuşmaların ardından öğrenciler okudukları şiirlerle katılımcılara duygulu anlar yaşattılar. Çanakkale Savaşında şehit olan Denizlili şehidimiz ve diğer illerden şehitlerimizin isminin yazdığı mezar taşları da sahneye konuldu. Etkinlikte 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Valimiz Şükrü Kocatepe, ödül töreninde öğrencilerin ödülünü kendisi yerine Gazi Erdal Turgut’a verdirtti. Daha sonra İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından Şehitler Günü ile ilgili oratoryo gösterisi sunuldu. Gösteri sırasında duygu dolu anlar yaşandı.

 

 

Buradaki etkinliğin ardından Valimiz Şükrü Kocatepe ve diğer protokol üyeleri Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Denizli Şubesini ziyaret ettiler. Başkan Mehmet Emin Öztürk ve şehit yakınları ile bir araya gelen Valimiz Şükrü Kocatepe bir süre şehit yakınları ile sohbet ederek sorunlarını dinledi.

 

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.