DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz İlçe Toplantılarında Okul Kurum Müdürleri ile Bir Araya Geldi

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz İlçe Toplantılarında Okul Kurum Müdürleri ile Bir Araya Geldi
İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz İlçe Toplantılarında Okul Kurum Müdürleri ile Bir Araya Geldi

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz Tavas ilçesinde Tavas-Kale-Beyağaç, Acıpayam ilçesinde Acıpayam-Serinhisar-Çameli ilçelerinde görevli eğitim yöneticileriyle biraya gelerek değerlendirmelerde bulundu.

 

Tavas Anadolu Meslek Lisesi konferans salonunda gerçekleşen toplantıda  İl Millî Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları Şener Bayram, Hüseyin Başgün ile Ferhat Bolat Arıkan, Şube Müdürleri Azmi Koçoğlu, İlhami Taylan ve Mustafa Vural, ilçe millî eğitim müdürlüğü yöneticileri  ile okul-kurum müdürleri hazır bulundu.

 

Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında gerçekleştirilen toplantılarda aynı zamanda ilçelerin eğitim çalışmaları yerinde görme imkanı bulan İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “2008 yılından beri devam ettirdiğimiz projemizin amacı, il genelinde ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin akademik başarılarını, mesleki yeterliliklerini arttırmak, olumlu davranış geliştirmelerini izlemek ve bir üst öğrenimi kazanan öğrenci sayısını arttırmaktır. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak merkezi sınavlardaki il ortalamamızı ve ilçe ortalamalarımızın istatistiki verilerini çıkardık. İlçelerimizde öğrencilerimizin dersler bazında eksik olduğu noktaları görerek önlemler alacağız. Bakanlığımızın ücretsiz yetiştirme kursları ile çocuklarımıza derslerinde takviye yapacağız. Bu kurslara büyük önem veriniz. Kurslara katılım oranlarını yükseltiniz. 

 

Eğitim öğretim çalışmalarımızı sürdürürken önem verdiğimiz üç husus var. Bunları her platformda dile getiriyorum. Olmazsa olmazlarımız olarak okul güvenliği, hijyen ve fiziki yapının iyi olması son olarak da başarı. Çocuklarımızın eğitim öğretim gördükleri okullarımızda yukarıda bahsettiğim ilk iki husus oluştuğunda başarının da kendiliğinden geleceğini inanıyorum. Öğretmenleriniz ve öğrenci velileriniz ile daima iletişim halinde bulununuz. İletişimle çözülemeyecek sorun yoktur. Son yıllarda en çok üstünde durduğumuz konulardan biri de değerler eğitimi. Tüm okullarımızda değerler eğitimi çalışmalarının durmaksınız sürdürülmesini istiyorum. Gelişen çağımızda çocuklarımızın gelenek ve göreneklerini bilen ve bunlara bağlı bireyler olarak yetiştirmek boynumuzun borcudur. Hepinize çalışmalarınızda başarılar dilerim” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Tavas İlçe Millî Eğitim Müdürü Ramazan İlkhan ilçesi hakkında sunum yaptı. İl Millî Eğitim Müdürlüğü müdür yardımcıları ve şube müdürleri tarafından uygulamalarda birlik ve beraberliğin sağlanması için değişen yönetmelikler hakkında bilgilendirmelerle toplantı sona erdi. İkinci durak olarak da Acıpayam İlçesinde Acıpayam-Serinhisar ve Çameli ilçeleri millî eğitim müdürleri ve okul kurum müdürleri bir araya geldi.

 

 Tavas İlçe ToplantıTavas İlçe ToplantıTavas İlçe Toplantı

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.