DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bahçelievler Ortaokulu Öğrencileri 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Andılar

Bahçelievler Ortaokulu Öğrencileri 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Andılar
Bahçelievler Ortaokulu Öğrencileri 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Andılar

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde Merkezefendi Bahçelievler Ortaokulu tarafından anma programı yapıldı.

 

Merkezefendi Bahçelievler Ortaokulunda gerçekleştirilen programa Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi İlçe Millî Eğitim Müdürü Adem Kılınç, davetliler ve öğrenciler katıldı.

 

Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü programın açılış konuşmasında “Çanakkale Zaferi’ni anlamak için ülkemizi çok iyi tanımak zorundayız. 1071’den günümüze kadar geçen zaman içerisinde Anadolu çok büyük zorluklar geçirmiştir. Allah’a Şükür dimdik ayaktayız” dedi.

 

Bahçelievler Ortaokulu  8-E sınıfı  öğrencisi Selinay Çoban günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni  Yaşar Akkuş  “Çanakkale” adlı şiiri okudu.  Okulca hazırlanan  “ÇANAKKALE BELGESELİ” adlı slayt gösterisi sunuldu.  Bahçelievler Ortaokulu öğrencileri hazırlamış oldukları “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ’ adlı  oratoryoyu sundular.  Öğrenciler günün anlam ve önemine binaen hazırlamış oldukları şiirlerini okudular. Programında devamında öğrenciler hazırlamış oldukları “KINALI HASAN” adlı oyunu sergilediler. Program esnasında protokol ve katılımcılara duygulu anlar yaşattılar. Tiyatro oyunu sonunda öğrenciler İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a Bayrağımızı hediye etti.

 

Programda İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, şehit eşi olmanın onur ve gururunu taşıyan Anasınıfı Öğretmeni Zeliha Karakaya Arslan’a çiçek takdim etti. İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz burada yaptığı konuşmasında “Çanakkale Şehitlerini Anma Gününde böyle güzel bir programa imza attıklarından dolayı okul müdürümüzü, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Çanakkale Şehitleri denilince duygulanmamak elde değil. Teknolojinin olmadığı, imkansızlıkların en üst düzeyde olduğu bir ortamda Vatan Mücadelesi verdiler. Bu güzel vatanı bize hediye ettiler. O günlere dönüp baktığımızda Türk Bayrağımıza ne kadar sahip çıkarsak çıkalım azdır diyorum. Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. Çanakkale Destanı gibi bir destanı Cenabı Hak bize bir daha yazdırmasın. Çünkü ülke olarak millet olarak bizler bu toprağımıza, bayrağımıza sahip çıkmak zorundayız. Şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum” dedi.

 

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mamut Oğuz’un konuşmasının ardından okul bünyesinde düzenlenmiş olan Mehmet Akif  Ersoy ve İstiklal Marşı konulu ve Çanakkale Şehitleri konulu  resim yarışmalarında  dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi.

 

Bahçelievler Ortaokulu 18 Mart ProgramıBahçelievler Ortaokulu 18 Mart ProgramıBahçelievler Ortaokulu 18 Mart ProgramıBahçelievler Ortaokulu 18 Mart Programı

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.