DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahvaltılı Sabahlar Sağlıklı Yarınlar Projesi Başladı

Kahvaltılı Sabahlar Sağlıklı Yarınlar Projesi Başladı
Kahvaltılı Sabahlar Sağlıklı Yarınlar Projesi Başladı

Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) arasında imzalanan “Kahvaltılı Sabahlar, Sağlıklı Yarınlar Projesi” ilimizde de başladı.

 

Protokolü kapsamında belirlenen 8 il arasında yer alan ilimizde Arif Yalınkaya İlkokulu ile yapılan açılış töreni ile öğrencilere kahvaltı alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Şube Müdürü Mustafa Vural’ın katılımı ile yapılan programda konuşan Müdür Oğuz “8 ilde toplam 80 ilkokulda, Milli Eğitimin Temel Kanunun genel amaçları ve ilkeleri doğrultusunda, sağlıklı beslenme ve kahvaltı bilincinin kazandırılması konularında öğrencilerin ve ebeveynlerin farkındalıklarının arttırılmasına yönelik bilgilendirme ve görsel destekli eğitim faaliyetleri düzenlenecektir. İlimiz de bu iller içerisinde yer almaktadır.

 

Değerli öğrenciler sizler ülkemizin gelecekteki yöneticileri, doktorları, öğretmenleri ve mühendisleri olacaksınız. Kısacası bu ülkenin yarınları sizlersiniz. Sağlıklı nesiller olarak yetişmeniz bizim için çok önemli. Böyle güzel bir projenin içerisinde olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

 

Proje  Arif Yalınkaya İlkokulunda başlayıp devamında Fatih İlkokulu, Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu ve Atatürk İlkokulu ile devam edecektir.  Program doğrultusunda öğrencilere kahvaltının önemi ve faydaları konulu çizgi film izlettirilip ve seminer verilirken programın sonunda öğrencilere konu ile ilgili sertifika, rozet, flaş bellek ve baldan oluşan paket hediye edilmektedir. Proje öğrenici ve velilerinin katılımı ile 25 Mart 2015 tarihinde Adalet İlkokulunda yapılacak kahvaltılı sunum ile sona erecektir

 

 Kahvaltılı Sabahlar ProjesiKahvaltılı Sabahlar ProjesiKahvaltılı Sabahlar Projesi

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.