DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Otizm Farkındalık Günü Nedeniyle Etkinlikler Düzenlendi

Dünya Otizm Farkındalık Günü Nedeniyle Etkinlikler Düzenlendi
Dünya Otizm Farkındalık Günü Nedeniyle Etkinlikler Düzenlendi

İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı Merkezefendi Çamlık Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” dolayısıyla etkinlik gerçekleştirdi.

 

Etkinlikler kapsamında Çamlık Özel Eğitim Uygulama Merkezi (OÇEM) öğrenci ve öğretmenleri İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’u ziyaret ettiler. Ziyaretler kapsamında  Çamlık Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrenci ve öğretmenleri ile Denizli Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Dr. Ayten Bahtiyar, ve Denizli Otizm Derneği Başkanı Dudu Karaman Denizli Valisi Şükrü Kocatepe’yi de makamında ziyaret etti.

 

 

 

 

Otizm Farkındalık GünüOtizm Farkındalık Günü

 

 

 

Ziyaretten sonra Çamlık Özel Eğitim Uygulama Merkezi yöneticileri, öğrencileri, otizmli çocuklar ve aileleri Denizli Valiliği’nden başlayarak Gazi Bulvarı’ndan geçerek Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin önüne kadar kortej oluşturdu.

 Otizm Farkındalık GünüOtizm Farkındalık Günü

Ellerinde “Özeliz, Farklıyız Farkında mısın?” yazılı pankart taşıyan öğrencileri Çınar Meydanında İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencilerinden oluşan Mehter Takımını karşıladı.

 

Otizm Farkındalık GünüOtizm Farkındalık Günü

 

Pamukkale Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencileri de özel çocuklar için  konser verdi. Otizme dikkat çekmek ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte otizmli çocuklar ve aileleri adına konuşma yapan otizmli çocuk annesi Birsen Yurtseven “İki çocuk annesiyim. İlk çocuğum Canberk otizmli. Aslında otizimli çocuklar engelli değil. Onların özel eğitimle normal yaşantılarına devam etmeleri mümkün. Tabi burada ailelerin çocuklarına yaklaşımı da çok önemli. Çok çabuk sinirleniyorlar. Eğer küçük yaşlarda onlara sevgi ile yaklaşır, ilgi alanları iyi tespit edilebilirse, büyüdüklerinde daha sorunsuz bir yaşam sürebilirler” dedi.

 

 

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.