DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Emsan Doğan Demircioğlu İlkokulu Velileri Okuyor

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğünün “Başarıyı İzleme ve Değerlendirme Projesi” kapsamında Pamukkale Emsan Doğan Demircioğlu İlkokulunun “Emsan Velisi Okuyor” projesinde okudukları kitaplardan yapılan sınavda dereceye giren veliler sertifikalarını aldı
Emsan Doğan Demircioğlu İlkokulu Velileri Okuyor

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğünün “Başarıyı İzleme ve Değerlendirme Projesi” kapsamında Pamukkale Emsan Doğan Demircioğlu İlkokulunun “Emsan Velisi Okuyor” projesinde okudukları kitaplardan yapılan sınavda dereceye giren veliler sertifikalarını aldı.

 

Okulda gerçekleştirilen etkinliğe İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale  Kaymakamı Veysel Beyru, İlçe Millî Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Okul Müdürü Hasan Harktı,  idareciler, öğretmenler, okul aile birliği ve veliler katıldı.

 

“Emsan Velisi Okuyor” projesi ile anne ve babalara kitap okutarak çocuklara model olmalarına sağlamak ve ana-babaları çocuklarının gelişmesinde, yetişmesinde ve eğitiminde bilinçlendirmek amaçlanmıştır. Bu çerçevede, rehberlik servisince belirlenen çocuk gelişimine yönelik bir kitap istekli velilere dağıtıldı. Veliler yaklaşık 45 günlük bir süre sonunda okudukları kitap içeriğinden sınava tabi tutuldular. Sınavla da etkinliğe biraz heyecan katılmış oldu.

 

Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu Müdürü Hasan Harktı yaptığı konuşmasında “Velilere yönelik düzenlenen proje ile olumlu tepkiler aldık. Velilerimize yönelik düzenlediğimiz bu projemizin çok başarılı olduğunu gördük. Seçtiğimiz kitap içerik açısından çocuk gelişimi ile ilgiliydi. Sonucunda çok güzel tepkiler aldık” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz kitap okumanın önemine dikkat çektiği konuşmasında “Emsan Okuyor, Denizli Okuyor, Türkiye Okuyor…. Büyüklerimizden hep ‘okuyun’ diye duyarız. Ama okuma özürlüsü olduğumuzu söylemek gerek. Bugün teknolojik anlamda hızla büyük bir gelişme var. Eskiden gelişmiş ülkeler silah gücünü ön plana koyardı. Şimdi ise teknoloji ve beyin gücü var. Beyin gücü içinde çok okumamız gerekiyor. Bizden sonra gelen nesillere çok iyi aktarmamız lazım. Vatan,  millet sevdalısı; bilgili, donanımlı ve kültürlü bireyler yetiştirmek boynumuzun borcudur.

 

Bu güzel uygulamalarından dolayı başta okul idarecilerimizi, okul aile birliğimizi ve velilerimize teşekkür ediyorum. Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu model bir ilin model bir okuludur. Şunu da belirmek istiyorum ki bir ilde tek bir model okulun olması yeterli değildir. Asıl olan tüm okul ve kurumları ile model olmaktır. Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak kitlesel başarı için çalışıyoruz” dedi. Konuşmasının sonunda etkinliğe katılan velilere teşekkür eden Müdür Oğuz, dereceye giren velileri de başarılarından dolayı kutladı.

 

Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru konuşmasında “Çocuklarımız dünya ile rekabet edebilen hem bilgi hem de tam donanımla yetiştirmeliyiz. Bugün toplumda bazı sorunlar yaşıyorsak, bunun sebebi o donanımı tam anlamıyla sağlayamamızdan kaynaklanıyor. Biz kaymakamlık olarak tüm okul müdürlerimizle bir araya geliyoruz. Bugün velilerimiz kitap okuyarak girdikleri sınavdan başarı sağladı. Dereceye giren velilerimizi kutluyorum” dedi.

 

“Emsan Velisi Okuyor” etkinliği kapsamında 379 veli okudukları kitaptan sınava girdi. Sınava giren öğrenci velilerinden; Nalan Somer birinci, Şerife Bitişyılmaz ikinci, Ferhan Akduman üçüncü, Huri Dizel dördüncü ve Erhan Çelik beşinci oldu. Dereceye giren velilerin ödülleri ve teşekkür belgeleri protokol tarafından verildi.

 

 Emsan Doğan Demircioğlu Veliler OkuyorEmsan Doğan Demircioğlu Veliler OkuyorEmsan Doğan Demircioğlu Veliler OkuyorEmsan Doğan Demircioğlu Veliler Okuyor

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.