DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırseverler Ortaokulu´na Destek Artıyor

Hayırseverler Ortaokulu´na Destek Artıyor
Hayırseverler Ortaokulu´na Destek Artıyor

Denizlili Hayırsever İşadamı Mustafa Özpek, Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesi’nde 3 milyon liraya mal olması planlanan ve imece usulü ile yapılacak olan ‘Hayırseverler Ortaokulu’na 100 bin lira bağışta bulundu. Hayırsever Özpek’in ismi yaptırılacak olan okuldaki bir sınıfa verilecek.

 

Protokol imza törenine Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Mustafa Özpek ile oğulları Yasin ve Osman Özpek katıldı.

 

İmza töreninde konuşan Hayırsever İşadamı Mustafa Özpek, Denizlili hayırseverlerin yardımı ile yapılacak olan okula bir katkı da kendilerinin verecek olmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yetiştirdiğimiz ürünleri fabrikamızda işleyerek Avrupa ülkelerine ihracat yapıyoruz. Ülkemize de bugün imzalayacağımız protokol ile küçük bir katkı da bulunacağız. İnşallah Allah daha büyük imkanlar verirse bu okulları tek başımıza yaptırmak istiyoruz. Amacımız bu; ama bugün ki imkanlarımız da bu. Bunları yaparken severek, isteyerek ülkemize küçük de olsa bir katkı sağlıyoruz.” dedi.

 

Denizlili Hayırseverlere okulun yapımında gösterdikleri yardımseverlilikten dolayı teşekkür eden Valimiz Şükrü Kocatepe ise konuşmasında şu görüşlere yer verdi; “Hayırseverler Ortaokulumuza Özpekler İthalat, İhracat Su Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.nin sahipleri Sayın Mustafa Özpek ve oğulları Osman ve Yasin Beyler de katkıda bulunuyorlar. Bugün 20. protokolümüzü onlarla yapıyoruz. Öncelikle ülkemiz ekonomisine yaptıkları bu çok önemli katkı nedeniyle şükranlarımı sunuyorum. Kendi faaliyet konuları olan su ürünleri ile ilgili özellikle kültür balıkçılığımızın gelişmesinde ve bunun entegre tesisler ile değerlendirilmesinde, katma değer sağlanarak ihraç edilmesinde, gösterdikleri büyük gayret ve başarı nedeniyle de kendilerini kutluyorum" diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından protokol Valimiz Şükrü Kocatepe ve Hayırsever İşadamı Mustafa Özpek tarafından imzalandı. Özpek ailesi daha önce de 2011 yılında İşadamları Endüstri Meslek Lisesi’nin yapımına 75 bin TL katkıda bulunmuştu.

 

Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesi’nde yaptırılacak olan Hayırseverler Ortaokulu bodrum+zemin+3 kattan oluşacak. 24 derslikli olacak olan okul toplamda 3 milyon TL’ye mal olacak. Okulun yapımı için hayırseverler 100 bin lira katkıda bulunabilecek ve her hayırseverin ismi bir sınıfa verilecek.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.