DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Olimpiyatlarda Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllerini Aldı

İstanbul, Antalya ve Alanya’da düzenlenen uluslararası olimpiyatlarda dereceye giren Sema Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ile Colossea Thermal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Karamanlıoğlu da ödüllendirdi. 
Olimpiyatlarda Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllerini Aldı

İstanbul, Antalya ve Alanya’da düzenlenen uluslararası olimpiyatlarda dereceye giren Sema Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ile Colossea Thermal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Karamanlıoğlu da ödüllendirdi.

 

Pamukkale İlçesi Akköy Mahallesinde bulunan Sema Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törene; Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz, Hayırsever İşadamı Abdurrahman Karamanlıoğlu, kızı Rahime Hande Karamanlıoğlu Esen ve damadı Serdar Esen, İşadamı Nihat Kömürcüoğlu ve öğrenciler ile öğretmenler katıldı.

 

İlk olarak okula yaptığı hayırlar ile ismi verilen Hayırsever İşadamı Abdurrahman Karamanlıoğlu ve ailesi adına yaptırılan tanıtım köşesinin açılışı yapıldı.

 

Daha sonra 2014-2015 eğitim öğretim yılında mesleki alanda uluslararası Alanya Altın Kepçe Yarışması, Uluslararası İstanbul Gastronomi Yarışması, Uluslararası Alanya Housekeping Olimpiyatlarında dereceye giren öğrencilere ödül töreni düzenlendi.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz törende yaptığı konuşmada, Denizli’nin her anlamda başarılı bir olduğunu söyledi. Oğuz “Hayırseverlerimiz ile Valimizin ve protokol üyelerimizin bir arada olması, Denizli’deki eğitim çıtasının yükseltilmesi anlamında moral ve motivasyon kaynağı oluyor. Bugün bu okulumuzda yaşanan güzellik, Denizli’deki birçok okulumuzda da yaşanıyor. Çünkü Denizli güzelliklerin olduğu bir şehirdir” dedi.

 

Ankara Ramada Otel Genel Müdürü ve Colossea Thermal Otel Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rahime Hande Karamanlıoğlu Esen konuşmasında “Bugün sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Yabancı dile çok önem verin” dedi.

 

Törende konuşan Hayırsever İşadamı Abdurrahman Karamanlıoğlu, Avusturya ve Almanya Büyükelçileri ile görüşmeler yaptığını önümüzdeki yıldan itibaren başta bu ülkeler olmak üzere Avrupa ülkeleri ile öğrenci değişimi yapılacağını söyledi. Buradaki öğrencilerin Avrupa’da Avrupa’daki öğrencilerin ise Denizli ve Ankara’daki otellerde staj göreceği müjdesini veren Karamanlıoğlu, dereceye giren öğrencileri tebrik etti. 

 

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ise, Denizli’nin ülkemiz turizminde söz sahibi bir kent olduğunu söyleyerek, “Bu konuda her geçen gün turizmdeki önemi ve ülkemiz ekonomisine olan katkısı artan önemli bir İl. Hierapolis, Laodikya, Tripolis gibi çok değerli ve önemli ören yerleri ile yine Karahayıt gibi termal turizm merkezi ve dünya kültür mirası arasında yer alan Pamukkale Travertenleri gibi güzelliklere sahip bir İlimizde bu okulun varlığı bizim turizm ile ilgili sektördeki sürdürülebilir istihdamımızın devamlı olması konusunda bizi haklı kılıyor. Ben bu okulumuza hamilik yapan, okulumuzun canlı kalmasında, gelişmesindeki katkılarından dolayı çok değerli Karamanlı ailesinin temsilcisi Abdurrahman Karamanlıoğlu´nu kutluyorum. Denizli ve ülkemizin bacasız sanayisi olan turizm hizmet sektörüne, giderek yükselen trendleri ile ekonomimize olan katkısında bu okulumuzu yetiştirdiği değerli elemanlar çok önemli katkıda bulunacak. Her birinizin inançları azmi gözlerinizden okunuyor. Ben değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. İl Milli Eğitim Müdürümüzün ifade ettiği gibi, okul müdürümüzün göreve başlamasıyla okulumuzun başarısı da yükselmeye başlamış. İnşallah bu başarıyı sektördeki yansımaları ile tescil ettirirler. Ben yarışmalardaki başarıları nedeniyle öğrencilerimizi ve onları yetiştirenleri kutluyorum. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından uluslararası yarışma ve olimpiyatlar ile düzenlenen sportif etkinliklerde dereceye giren öğrencilere ödülleri Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ve diğer protokol üyelerince verildi. Hayırsever İşadamı Abdurrahman Karamanlıoğlu ayrıca başarılı olan öğrencilerin tamamına küçük altın hediye etti.

 

Sema Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Mehmet Oruç, Furkan Eskikurt, Gamze Apalı, Umutcan Taş, İsmail Kırtıklı, Erdoğan Berkant Yollu, Oğuzhan Sevinç, Ali Enes Tütüncü, Ömer Altıntaş, Kadriye Özgür, Ozan Ulaş Hayat, Büşra Yağcıoğlu, Mehmet Fidan, Veli Güner, Ahmet Eskin, Mehmet Köseli, Ramazan Sayın, Muttalip Soyuçok, Hüseyin Soyuçok, Hediye Çakır, Hatice Türkoğlu, Nida Algül, Ömer Aygören, Samet Savaş, Mustafa Çalkın, Taha Kemal Doğan ve Yasin Sağdıç Mutfak, kat hizmetleri ve spor dalında dereceye girerek ödül aldılar.

 

Törenin sonunda öğrenciler tarafından hazırlanan ateşli yemek gösterileri sunuldu.

 

 

Akköy Turizm Otelcilik Mesleki ve TeknikAkköy Turizm Otelcilik Mesleki ve TeknikAkköy Turizm Otelcilik Mesleki ve TeknikAkköy Turizm Otelcilik Mesleki ve TeknikAkköy Turizm Otelcilik Mesleki ve TeknikAkköy Turizm Otelcilik Mesleki ve TeknikAkköy Turizm Otelcilik Mesleki ve TeknikAkköy Turizm Otelcilik Mesleki ve Teknik

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.