DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Hamiliği Projesi’nde İlk Protokol Çardak Belediyesi İle İmzalandı

Okul Hamiliği Projesi’nde İlk Protokol Çardak Belediyesi İle İmzalandı
Okul Hamiliği Projesi’nde İlk Protokol Çardak Belediyesi İle İmzalandı

Çardak Belediyesi, Okul Hamiliği Projesi kapsamında ilçede bulunan okulların park, bahçe ve peyzaj düzenlemeleri, bakım onarım çalışmaları ve iyileştirmeleri işlerini yapacak. Bu amaçla Çardak Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

 

Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen protokol imza törenine, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Çardak Kaymakamı Salih Kalkan, Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz katıldı.

 

Törende konuşan Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, okullara yardım etmeyi gönüllü olarak kabul ettiklerini söyleyerek, “Seçime girerken de projelerimiz arasında eğitime tam destek vardı,  biz bu düsturla yola çıkmıştık. Sayın Valim ve müdürlerim duyarsız kalmayarak bizi bu konuda onurlandırdılar. Biz elimizden geleni şu ana kadar yaptık. Bütün okullarımıza dokunduk. Bütün ihtiyaçlarını gördük. Çok büyük tadilatlar, bakımlar ve onarımlar mutlaka daha değişik şekilde değerlendirilir ama biz elimizden geldiği kadar okullarımızı ve öğretmenlerimizi hiç kimseye muhtaç etmeden geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştirmek için elimizden gelen çabayı ve desteği sürdüreceğiz. Eski bir Çin atasözü olan ‘Bir yıl sonrasını düşünüyorsanız pirinç yetiştiriniz, 10 yıl sonrasını düşünüyorsanız ağaç yetiştiriniz, 100 yıl sonrasını düşünüyorsanız insan yetiştiriniz’ düşüncesiyle hareket ettik. İnşallah çocuklarımızın daha iyi nesiller yetiştirebilmeleri için biz onlara çok büyük destekler sağlayacağız. Sayın Valimize bizi bu şekilde onurlandırdıkları için tekrar çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ise okullara destek verme konusunda Çardak Belediyesi’nin önemli bir destek verdiğini söyleyerek, “Her işletmenin her kurumun olduğu gibi okullarımızın da idamesi için bakım, onarım ve çeşitli giderlerinin karşılanması konusunda resmi kaynaklarımızın yetmediği durumlar da ortaya çıkabiliyor. Dolaysıyla okullarımızın mutlaka aile birliklerinin desteklerine, yine çevredeki kurum ve kuruluşların, hayırseverlerin desteğine ihtiyaç oluyor. Bunu zaman zaman vurguluyoruz. Bazen özel ilişkilerle boya temin ettiğimiz, hizmet konusunda destek aldığımız kuruluşlar oluyor veya aile birliklerimiz kendi aralarında gerçekleştirdikleri bir organizasyonla öğrencilerimizin destek ve yardımıyla okullarımızın temizliği, bakımı ve onarımı gibi konularda ihtiyaçları gidermeye çalışıyorlar. Ama önemli olan bu gibi durumlarda kalıcı ve sürekli olarak kimseye eziyet vermeden, etrafa külfet yüklemeden böyle bir şeyi nasıl yapabiliriz. Bu ancak hami kuruluşlar sayesinde mümkün olabiliyor. Bugün Çardak Belediye Başkanımız sağ olsunlar bu konuda bize büyük bir destek vermek üzere geldiler. Çardak’taki okulların bakım onarım ve idamesi konusunda Belediyemizin imkanları ölçüsünde bize destek vermeyi taahhüt ediyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Mahmut Öztük Başkanımızı bu konudaki önderliğinden dolayı kutluyorum.” dedi.

 

Çardak Belediyesinin eğitime verdiği bu desteğin desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Denizli Valisi Şükrü Kocatepe konuşmasını şu şekilde sürdürdü, “Tabi okullarımızın büyük onarım veya köklü bir tadilat ihtiyacı olduğunda bu işler kapsam dışında olacak. Ama okullarımızın günlük ihtiyaçları konusunda Belediyemizin varlığının, desteğinin, manevi olarak okullarımızda yer alması bile okul yöneticilerimiz, öğrencilerimiz ve aile birliği için büyük bir katkıdır. Kendilerine teşekkür ediyorum. Diğer belediyelerimiz, kuruluşlarımız ve hayırsever vatandaşlarımız bu konuda aynı hamiyeti gösterirlerse, bize destek olurlarsa yüzlerce okulumuz var ve bu okullarımızın idamesi konusunda eksikliklerinin giderilmesi, çocuklarımızın temiz, tertipli, düzenli okullarda eğitim görmeleri konusunda desteklerini görürsek ben minnettar olacağımızı ifade ediyorum.” dedi.

 

Çardak Belediyesi ile başlayan Okul Hamiliği Projesi’ni sürdürmek istediklerini sözlerine ekleyen Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, “Diğer başkanlarımızda aslında yardımcı oluyorlar ancak bu durumu böyle kurumsallaştırıp belli bir sisteme belli bir prensibe bağlamakta Çardak Belediye Başkanımıza nasip oldu. Kendileri bu konuda önderlik yapmış oldular. Çok teşekkür ediyorum. Bu destekleri hayırseverlerimizden de bekliyoruz. İnşallah Çardak Belediye Başkanımızla başladığımız “Okul Hamiliği Projesini” onlarla da sürdüreceğiz. Bir okula bir hami olsun illa birçok okul olması şart değil. Bir okula bir hami belirlemek suretiyle bu okullarımızın sürekli tertipli, düzenli ve bakımlı olmasını sağlamak amacındayız. Bunları da önümüzdeki günlerde devam ettireceğiz inşallah.” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından protokol Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ve Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk tarafından imzalandı. Protokol çerçevesinde Çardak Belediyesi ilçede bulunan okulların park, bahçe ve peyzaj düzenlemeleri, bakım ve onarım çalışmalarını yapacak.

 

 

Çardak Belediyesi şu ana kadar Söğüt İlk ve Ortaokulunun kalorifer peteklerinin yenilenmesi, Merkez İlkokulu’nun laminant parke, duvar ve tavan onarımı, güvenlik kamera sisteminin kurulması, Fatih İlkokulu’na projeksiyon cihazı, Çardak Ortaokulu’nun perdelerin yenilenmesi ve güvenlik kamera sisteminin kurulması, Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin Denizli’deki voleybol turnuvası için ulaşım giderinin karşılanması, İmam Hatip Ortaokulu’na kalorifer motoru, tuvaletlere lavabo, su ısıtıcısı, öğrencilerin Denizli’ye sınava getirilmesi ve son olarak ise Gemiş Ortaokulu’nun yemekhane mutfak tefrişatının yaptırılması, Denizli’ye taşımalı eğitim için araç temini, oyun parkı, bahçe düzeni, taş ve beton döşeme, tel örgü, araç kum ve çakıl ihtiyaçlarını karşıladı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.