DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İşadamı Ali Çeştepe’den Hayırseverler Ortaokulu’na Destek

Hayırsever İşadamı Ali Çeştepe’den Hayırseverler Ortaokulu’na Destek
Hayırsever İşadamı Ali Çeştepe’den Hayırseverler Ortaokulu’na Destek

Denizlili Hayırsever İşadamı Ali Çeştepe, Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesinde 3 milyon liraya mal olması planlanan ve imece usulü ile yapılacak olan ‘Hayırseverler Ortaokulu’na 100 bin lira bağışta bulundu. Hayırsever Çeştepe’nin ismi yaptırılacak olan okuldaki bir sınıfa verilecek.

 

Protokol imza törenine Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Ali Çeştepe katıldı.

 

İmza töreninde konuşan Hayırsever İşadamı Ali Çeştepe, hayırseverlerin yardımı ile yapılacak olan okula katkı vermekten dolayı mutlu olduğunu söyleyerek, “Böyle bir şeyin bize de nasip olmasından dolayı Allaha şükrediyoruz. Hayırseverlerin desteği ile yapılacak okulumuzun biran önce bitirilmesini diliyoruz. Sayın Valim sizlere de bize bu imkanı sağladığınız için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ise Hayırseverler Ortaokulu için 21. Protokolü imzalayacaklarını hatırlatarak Hayırsever İşadamı Ali Çeştepe’ye teşekkür ederek, “Babası Yaşar Çeştepe ile birlikte ürettikleri ürünlerle Denizli’nin ev tekstilinde dünya markası olmasını sağlayan iş adamlarımızdan birisi. Yaşar Çeştepe ve Ali Çeştepe’ye teşekkür ediyoruz. Bu kendilerinin ilk hayırları değil. Kazançlarının, ömürlerinin hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” dedi. 

 

Konuşmaların ardından protokol Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ve Hayırsever İşadamı Ali Çeştepe tarafından imzalandı.

                                                                                                              

 

Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesinde yaptırılacak olan Hayırseverler Ortaokulu bodrum+zemin+3 kattan oluşacak. 24 derslikli olacak olan okul toplamda 3 milyon TL’ye mal olacak. Okulun yapımı için hayırseverler 100 bin lira katkıda bulunabilecek ve her hayırseverin ismi bir sınıfa verilecek.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.