DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çivril Belediyesi’nden Okul Hamiliği Projesine Destek

Çivril Belediyesi’nden Okul Hamiliği Projesine Destek
Çivril Belediyesi’nden Okul Hamiliği Projesine Destek

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe tarafından başlatılan ‘Okul Hamiliği’ projesine ilçe belediyelerinden destek gelmeye başladı. Geçtiğimiz hafta Çardak Belediyesi ile imzalanan ilk protokolün ardından bugün Çivril Belediyesi ile ikinci protokol imzalandı. Protokol çerçevesinde Çivril Belediyesi ilçede bulunan okulların park, bahçe ve peyzaj düzenlemeleri, bakım onarım çalışmaları ve iyileştirme işlerini yapacak.

 

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, Belediye Meclis Üyeleri ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz katıldı.

 

Törende konuşan Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, projede yer almaktan mutlu olduklarını söyleyerek, “İlçemizde bulunan okullara daha önce de desteğimizi vermiştik. Bu desteğimizi sürdürecek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Gençler bizim geleceğimiz. Onların en iyi şartlarda yetişmesi ve büyümesi aileler kadar bizleri de mutlu eder. Sayın Valimize bizi bu şekilde onurlandırdıkları için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ise okullara destek verme konusunda Çardak Belediyesinin ardından Çivril Belediyesinin de önemli bir destek verdiğini söyleyerek, “Bildiğiniz gibi geçen hafta başladığımız okullarımıza hami kuruluş belirleme konusunda Çardak Belediye Başkanımızla protokol imzalamıştık. Bugün Çivril Belediye Başkanımız Doktor Gürcan Güven Beyefendi Belediye Meclisinden aldıkları kararla Çivril’deki okullarımızın bakım, onarım ve idamesi noktasında ihtiyaçları gidermeyle ilgili taahhütte bulunmak üzere geldiler ve kendileriyle protokol imzalayacağız. Zaten Başkanımızın bugüne kadar 7 okula katkıları var. Kendilerine teşekkür ediyorum. Başkanımız eğitimli, kültürlü çok değerli bir kardeşimiz. Aynı zamanda Çivril İlçe Belediye Meclisi de bu konuda çok duyarlı. Çivril’deki okullarımızın eksiği ile ilgili konuların bir an önce çözümlenerek öğrenciler ve öğretmenlerimizin huzur içinde ders işlemeleri konusunda bize, daha doğrusu Çivril’imize katkıda bulunarak sahip çıkıyorlar. Şehremini olmakla o ilçenin tüm fonksiyonlarında kendilerinin katkıda bulunmaları konusundaki idraki de ortaya koymuş oldular. Teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

 

Konuşmaların ardından protokol Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ve Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven tarafından imzalandı. Protokol çerçevesinde Çivril Belediyesi ilçede bulunan okulların park, bahçe ve peyzaj düzenlemeleri, bakım ve onarım çalışmalarını yapacak.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.