DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Hamiliği Projesine Tavas Belediyesi´nden Destek

Okul Hamiliği Projesine Tavas Belediyesi´nden Destek
Okul Hamiliği Projesine Tavas Belediyesi´nden Destek

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe tarafından başlatılan ‘Okul Hamiliği’ projesine ilçe belediyelerinden destek gelmeye devam ediyor. Protokol çerçevesinde Tavas Belediyesi ilçede bulunan okulların park, bahçe ve peyzaj düzenlemeleri, bakım onarım çalışmaları ve iyileştirmeleri işlerini yapacak.

 

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz katıldı.

 

Törende konuşan Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol Tavas´da şuana kadar okullarda ve diğer alanlarda yaptıkları çalışmalardan bahsederek "Şu anda ayağımızın tozuyla en uç ta bulunan Kozlar İlkokulundan geliyorum. Kozlar da az önce, Çocuk Oyun Kulübü kurduk ve bahçe dizaynı ve peyzaj mimarisi ile ilgili çalışma yaptık. Biz Tavas Belediyesi olarak Camilerimizden başlamıştık. Camilerde peyzaj ve bahçe düzenlemesi ve şuan okullarımız ile alakalı da Sayın Valimizin de güzel katkıları ile birlikte daha planlı daha programlı olarak 63 okulumuza da inşallah Belediyemizin imkanları doğrultusunda katkı yapmak istiyoruz. Burada tek taraflı katkıdan ziyade karşılıklı olarak iktisatta ki teori gereği kazan kazan şeklinde okullarımızı çocuklarımıza, velilerimize en güzel şekliyle sunabilmek için  maddi ve manevi olarak tüm imkanlarımızı sunacağımızı buradan bir kez daha deklare etmek istiyoruz. Ben bu protokolün özellikle Tavas ta ki okullarımıza öğretmen ve eğitimcilerimize, öğrencilerimize Denizlimize ve Türk Milli eğitim sistemimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Tekrardan bu imkanları bize sağladığı için Valimize teşekkür ediyorum.

 

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ise, Okul Hamiliği projesinde 3. protokolü imzalayacaklarını söyleyerek "Daha önce ilk olarak Çardak Belediyemiz ile başladık,  arkasından Çivril Belediye Başkanımız ile bu proje ile ilgili protokol  imzalamıştık. Şimdi ise Tavas Belediye Başkanımız ile Tavas ta ki okullarımızın bakım onarım idamesi konusunda Belediye imkanları ile katkıda bulunmak üzere protokol imzalamaya geldiler. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Tavas ilçemiz zaten Denizlimizin ekonomisinde, sanayisinde, yönetiminde söz sahibi bir ilçemiz. Bu konuda da Başkanımızın talipli olması ayrıca bizleri mutlu kıldı. Tavas ta ki gençlerimizi, çocuklarımızı eğitirken daha huzurlu daha güvenli bir ortamda yetiştirmek üzere bu protokolü imzalıyoruz. Kendileri okullarımızın hamisi olmayı taahhüt ediyorlar. Ben hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

 

 

Konuşmaların ardından protokol Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ve Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol tarafından imzalandı. Protokol çerçevesinde Tavas Belediyesi ilçede bulunan okulların park, bahçe ve peyzaj düzenlemeleri, bakım ve onarım çalışmalarını yapacak.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.