DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dentaş Otistik Çocuklar Özel Eğitim Uygulama Merkezi Yapımı Hızla Devam Ediyor

Dentaş Otistik Çocuklar Özel Eğitim Uygulama Merkezi Yapımı  Hızla Devam Ediyor
Dentaş Otistik Çocuklar Özel Eğitim Uygulama Merkezi Yapımı  Hızla Devam Ediyor

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Merkezefendi Adalet Mahallesinde Özel Proje olarak yapımına başlanılan Dentaş Kağıtçılık Otistik Çocuklar Özel Eğitim Uygulama Merkezi İnşaatında incelemelerde bulundu.

 

16 Şubat 2015 tarihinde temeli atılan ve tamamı hayırsever tarafından yaptırılacak özel eğitim uygulama merkezinin inşaatını işadamları Ali Abalıoğlu, İsmet Abalıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile birlikte gezen Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, şantiye binasında mimar ve mühendislerden inşaatın son durumu ve teknik konuları ile yapım aşamaları hakkında bilgiler aldı.

 

Dentaş A.Ş. tarafından yaptırılan merkez tamamlandığında 120 öğrenci kapasiteli büyük bir kompleks olacak. Özel proje olarak tasarlanan okulumuz 10 bin metrekare alana sahip arsa üzerinde kurulu ülkemizin en büyük otistik çocuklar özel eğitim uygulama merkezleri arasında yerini alacak.

 

Ziyarette özel eğitimin önemine değinen Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, “Görme, işitme, otistik gibi engelleri olan çocuklarımızın eğitim göreceği özel eğitim kurumlarımızın müstakil binalarda hizmet vermesi çok önemli. Öğrencilerimiz burada uzman öğretmenlerimiz tarafından ihtiyaç duyulan fiziki şartlar ile daha modern ve uygun şartlarda eğitim görüyorlar. Bu durum başta öğrencilerimiz olmak üzere velilerimiz içinde son derece önem arz ediyor ve öğrencilerimizin gelişiminde önemli bir rol oynuyor” dedi.

 

Denizli’de hayırseverlerin eğitim başta olmak üzere birçok alanda yaptıkları hayırlar ile sosyal sorumluluk, engelli bireylerin topluma kazandırılması ve devlet vatandaş işbirliği konusunda Türkiye’ye örnek olduklarını  vurgulayan Denizli Valisi Şükrü Kocatepe sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Denizli’de göreve başladığım günden bu yana hayırseverlerimizle sürekli olarak okul protokolü imzalıyoruz. Daha bugün birkaç hafta önce başlattığımız ‘Hayırseverler Ortaokulu’ projesi için 23. protokolümüzü imzaladık. Belediyelerimiz de ilçelerinde bulunan okulların çevre düzenlemeleri ve bakım onarımlarını üstleniyorlar. Bugün de yine hayırseverimizin desteği ile yapılacak olan Otistik Çocuklar Özel Eğitim Uygulama Merkezi inşaatındayız. Hayırseverlerimiz Ali Abalıoğlu ve İsmet Abalıoğlu’na eğitime verdikleri bu önemli katkıdan dolayı tüm Denizlili hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum. Okulumuz tamamlandığında önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Bu vesileyle Denizlili müteşebbis hayırsever tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

 

2015 yılının Ağustos ayında inşaatının tamamlanması planlanan okul tamamı Dentaş A.Ş  tarafından karşılanacak ve yaklaşık 2 milyon 500 bin liraya mal olacak.

 

 

Hali hazırda Çamlık Özel Eğitim İlkokul-Ortaokul-Mesleki Eğitim Merkezi ile aynı binada bulunan Çamlık Otistik Çocuklar Özel Eğitim Uygulama Merkezi inşaat tamamlandığında kendilerine ait müstakil binada Dentaş Otistik Çocuklar Özel Eğitim Uygulama Merkezi olarak eğitime başlayacak. Uygulama merkezinde otistik çocuklar için büyük önem taşıyan havuzlar, hayvan barınakları, bisiklet yolları ve yeşil alanlar yer alacak.

 

Dentaş Ostistik Çocuklar MerkeziDentaş Ostistik Çocuklar MerkeziDentaş Ostistik Çocuklar Merkezi

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.