DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Baklan Belediyesi’nden Okul Hamiliği Projesine Destek

Baklan Belediyesi’nden Okul Hamiliği Projesine Destek
Baklan Belediyesi’nden Okul Hamiliği Projesine Destek

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe tarafından başlatılan ‘Okul Hamiliği’ projesine ilçe belediyelerinden destek hızla devam ediyor. Projeye destek veren Baklan Belediyesi ile bugün protokol imzalandı. Protokol çerçevesinde Baklan Belediyesi ilçede bulunan okulların park, bahçe ve peyzaj düzenlemeleri, bakım onarım çalışmaları ve iyileştirmeleri işlerini yapacak.

 

Valilik toplantı salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz katıldı.

 

Törende konuşan Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, projede yer almaktan mutlu olduklarını söyleyerek, “Öncelikle Sayın Valimize ve İl Milli Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Sizin en hayırlınız ilmi öğrenen ve onu öğretendir sözünde olduğu gibi biz ilmi, bilimi kutsal görüyoruz. Eğer muasır medeniyetler seviyesine ulaşacaksak, gelişmiş ülkelerle aynı parkurlarda koşacaksak bu yavrularımızın eğitim tabi ki çok önemli. Dolaysıyla bu konuda gerekli hassasiyeti Sayın Valimizin gösterdiğini biliyor ve takip ediyoruz. Bizlerde karınca kaderince kendi bölgemizdeki gençlerimizi, çocuklarımızı onların eğitim, burs, barınma ve okullardaki fiziki şartlarını iyileştirerek daha iyi şartlarda eğitim almaları hususunda kendilerine destek olmaya gayret ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. Sizlerin himayelerinde inşallah güzel projeler olacak. Bize verdiğiniz katkılardan dolayı çok teşekkür ediyoruz. İnşallah hayırlı olur. İlimize ve ülkemize başarılı, hayırlı gençler buralardan yetişir inşallah.” dedi.

 

 

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ise okullara destek verme konusunda Baklan Belediyesinin eğitime önemli bir destek verdiğini söyledi. Belediye Başkanı Yusuf Gülsever’in başkanlığı boyunca  okullara verdiği desteklerden bahseden Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, “Bakım onarım idamesi ile ilgili olarak bize destek olmak üzere bugün Baklan Belediye Başkanı Sayın Yusuf Gülsever ile protokol imzalayacağız. Baklan’da bugüne kadar Sayın Başkanımızın başkanlığı süresince Limak Hüsamettin Tuyji Çok Programlı Anadolu Lisesinin mermer kaplamasının yapımı ile çöp bidonu ve oturma bantlarının temini yapıldı. Baklan’da 2015 senesinde YGS sınavına katılan son sınıf öğrencilerine 100’er liralık burs verildi. Doğan İlkokulu, Atatürk İlkokulu bahçelerinde düzenlemeler yapıldı. Halk Eğitim Kursları için Belediyeye ait olan salon, eğitim yeri olarak tahsis edildi. Kursiyerlerin taşınmasında araç temini sağlandı. Öğrencilerimizin İl ve ilçe okul gezileri için araç temininde Sayın Başkanımız hep destek oluyor. Anaokullarına boya, bulaşık makinesi ve buzdolabı gibi araç gereçlerin temin edilmesinde kendileri yardımcı oldu. Hadim Okulunun bahçe tanzimi ve çocuk parkı yapımında bize büyük destek verdiler. Başkanımız bundan sonra da Baklan’daki 8 okulun bakım onarım ve idamesi konusunda destek olmak üzere bugün protokol imzalayacak. Ben kendisine kamuoyu hizmetinde geçmişte uzun yıllar İlimize ve ülkemize hizmet eden çok değerli bürokratımız olarak teşekkür ediyorum. Şu anda da seçilmiş kişi olarak Baklan Belediyemize kıt imkanlarla hizmet vermeye, tecrübesiyle imkanları bir araya getirip orada hizmete dönüştürmeye gayret ediyor. İşlerinde başarılar diliyorum. Diğer belediyelerimize de başkanımızın bu yaptığı çalışmaların örnek olmasını diliyorum.” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından protokol Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ve Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever tarafından imzalandı. Protokol çerçevesinde Baklan Belediyesi ilçede bulunan okulların park, bahçe ve peyzaj düzenlemeleri, bakım ve onarım çalışmalarını yapacak.

 

 

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.