DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İşadamı Savaş Tetik Eşi Semra Tetik Adına Hayırseverler Ortaokulunda Bir Derslik Yaptıracak

Hayırsever İşadamı Savaş Tetik Eşi Semra Tetik Adına Hayırseverler Ortaokulunda Bir Derslik Yaptıracak
Hayırsever İşadamı Savaş Tetik Eşi Semra Tetik Adına Hayırseverler Ortaokulunda Bir Derslik Yaptıracak

Denizlili Hayırsever İşadamı Savaş Tetik, Merkezefendi ilçesi Servergazi Mahallesinde 3 milyon liraya mal olması planlanan ve imece usulü ile yapılacak olan ‘Hayırseverler Ortaokulu’na 100 bin lira bağışta bulundu. Yaptırılacak okuldaki bir sınıfın üzerinde ise eşi Semra Tetik’in adı yaşayacak.

 

Protokol imza törenine Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Savaş Tetik ve eşi Semra Tetik katıldı.

 

İmza töreninde konuşan Hayırsever İşadamı Savaş Tetik, hayırseverlerin yardımı ile yapılacak olan okula katkı vermekten dolayı mutlu olduğunu söyleyerek, “Öncelikle Sayın Valimize ve Milli Eğitim Müdürümüze böylesine güzel ve anlamlı bir hayra vesile oldukları için çok teşekkür ediyorum. Bu protokol geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimi adına önemli olduğu gibi bizim açımızdan, ailemiz açısından da onur verici bir protokol. İnşallah hayırlara vesile olur.” diye konuştu.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise Hayırseverler Ortaokulu için 23. Protokolü imzalayacaklarını ve protokollerde sona yaklaşıldığını hatırlatarak, “Hayırseverler Ortaokulumuzun artık son dersliklerine geldik. Bugün Sayın Tetik Ailesi bize bir derslik ile katkıda bulunuyorlar. Kendilerine şükranlarımı sunuyor, evlatlarıyla, torunlarıyla birlikte ailecek sağlık ve huzurlu uzun ömürler diliyorum. Bize yaptıkları bu katkı ve bu okulu tamamlayabilmek adına yapılan yardımlar bizim için çok önemliydi. Tekrar şükranlarımı sunuyor, kazançlarının ve ömürlerinin bereketli olmasını temenni ediyorum.” dedi. 

 

Konuşmaların ardından protokol Valimiz Şükrü Kocatepe, Hayırsever İşadamı Savaş Tetik ve Semra Tetik tarafından imzalandı.

                                                                                                             

 

Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesinde yaptırılacak olan Hayırseverler Ortaokulu bodrum+zemin+3 kattan oluşacak. 24 derslikli olacak olan okul toplamda 3 milyon TL’ye mal olacak. Okulun yapımı için hayırseverler 100 bin lira katkıda bulunabilecek ve her hayırseverin ismi bir sınıfa verilecek.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.