DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Müdürümüzün  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
Müdürümüzün  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklar;

 

Bugün Türk Milletinin milli birlik ve beraberlik ruhunun her geçen gün güçlenip, kuvvetlendiği, milletimizin kenetlendiği, milli iradenin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin ve yeni büyük Türk Devletinin kuruluşunun 95. yıl dönümüdür.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasıyla birlikte ortaya çıkan milli egemenlik coşkusunu, milletimizin geleceği ve teminatı olan çocuklarımıza Atatürk tarafından bir bayram günü olarak hediye edilmiştir.

 

 Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve Anayasamızın değiştirilemez ilkeleri çerçevesinde bağımsız bir ülke olarak tek amacımız akıl ve bilimin önderliğinde muasır medeniyet seviyesine ulaşmak ve onu da aşmaktır. Binlerce yıllık ortak bir tarih ve kültürel birikimin yarattığı Türk Milleti, bütün sorunlarına çözüm bulacak ve uygulayacak güç ve yetenektedir. Her kuşak kendisinden sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundadır. Bu, Ülkemize ve yarının büyükleri çocuklarımıza olan en temel görevimizdir.

Sevgili Çocuklar,

Bizler de devraldığımız bu mirası koruyup geliştirmenin sizlere daha güzel bir dünya, daha aydınlık bir gelecek oluşturmanın gayreti içindeyiz.

 

Yüzünüz her zaman geleceğe, değişime, yeniliğe doğru olsun, Ama attığınız her adımda, bu toprağın insanlarının bağımsızlıkları için gözlerini hiç kırpmadan ölüme gittiğini ve her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanan bu topraklarda size düşenin ülkemizi güzel ve aydınlık yarınlara taşımak için birlik, barış ve kardeşlik içinde çalışmak olduğunu unutmayın. 

 

23 Nisan’ın anlamını kavrayarak, içinize sindirerek, size emanet edilen ulusal egemenliğe bağımsızlığa büyük bir bilinçle sahip çıkmalısınız. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm milletimizin, çocuklarımızın ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

  

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.