DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de coşku ile kutlandı.

 

Büyük Önder Atatürk’ün tüm çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için sabah ilk olarak Denizli Valiliği önünde tören düzenlendi.

 

Çelenk sunma törenine Vali Yardımcısı Ali Şanlıer ve Ali Çergibozan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

 

Denizli Valiliği önündeki törende Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Kutlamalar daha sonra Çınar Meydanı’nda devam etti. Buradaki törene Valimiz Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, daire müdürleri ve Denizlili vatandaşlar katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından temsili günün protokol üyeleri Vali, Belediye Başkanı ve Garnizon Komutanı olan öğrenciler halkı selamladı. Selamlamanın ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Daha sonra Hayme Hatun Anaokulu’ndan iki öğrenci İstiklal Marşı’nın on kıtasını okudu. Kutlamalar İsmail Tosunoğlu İş Eğitim Merkezi öğrencilerinin mehteran gösterisi ile devam etti. Öğrencilerin kendilerinin çalıp söylediği mehter marşları katılımcılardan büyük ilgi gördü. Öğrenciler daha sonra 23 Nisan´la ilgili olarak şiirler okudu. Minik öğrenciler ise yaptıkları gösteriler ile büyük alkış aldı.

 

 

Törende ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Valimiz Şükrü Kocatepe ve diğer protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.


23 Nisan 23 Nisan 23 Nisan 23 Nisan 23 Nisan 23 Nisan 23 Nisan 23 Nisan 23 Nisan 23 Nisan 23 Nisan 23 Nisan 23 Nisan

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.