DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2.Dönem Ortak Sınavlar Başlıyor

2.Dönem Ortak Sınavlar Başlıyor
2.Dönem Ortak Sınavlar Başlıyor

29 Nisan 2015 Çarşamba ve 30 Nisan 2015 Perşembe günü ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin katılacağı ortak sınavlar, yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerinde  bir oturumda üç ders yazılısı yapılacak şekilde iki oturum hâlinde olup, her bir ders yazılısı için oturum saat 09.00, 10.10 ve 11.20´de başlayacaktır.

 

Sınava girecek 8. sınıf öğrencisi olan ortaokulların 5, 6 ve 7’nci sınıfları, her iki gün de tatil edilecek.

 

Her bir ders yazılısı için sınav süresi kırk, ders yazılıları arası dinlenme süresi otuz dakika olacaktır. Ancak, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin alacakları sınav hizmetinden dolayı sınav süresi elli beş, sınavların aynı anda başlaması gerektiğinden ders yazılıları arası dinlenme süresi on beş dakika olarak uygulanacaktır.

 

Ortak sınavlarda her ders için çoktan seçmeli yirmi soru sorulacak ve değerlendirmede yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir. Ortak sınavlarda A, B, C ve D kitapçığı kullanılacaktır.

 

Mazeretleri nedeniyle ortak sınavlara katılamayan öğrencilerin mazeret sınavları, 16-17 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılacaktır.

 

Her dersin sınavı başladıktan sonra, ilk on beş dakika içinde gelen öğrenciler sınava alınacak, bu öğrencilere ek süre verilmeyecektir. Her dersin sınavında ilk yirmi dakika süresince öğrenciler sınav salonunu terk etmeyecekler, ilk yirmi dakika tamamlandıktan sonra sınavı tamamlayan öğrenci talep etmesi hâlinde sınav salonundan çıkabilecektir. Her ders sınavının tamamlanmasına beş dakika kala sınavına devam eden öğrenciler sınav süresi tamamlanana kadar sınıfında kalacaktır. Sınavda özel hizmet alması gereken engelli öğrenciler hariç sınav tamamlanana kadar sınıfta en az iki öğrencinin kalmasına dikkat edilecektir.

 

Sınavlara ilimizde toplam 14.655 sekizinci sınıf öğrencisi katılacaktır. Sınavlar il genelinde 218  okulda gerçekleştirilecektir.

 

Sınavlarla ilgili tüm bilgiler ve duyurular http://oges.meb.gov.tr ve www.meb.gov.tr internet adreslerinde sürekli olarak yayımlanacaktır. Öğrenci/velilerin sözü edilen internet adreslerini takip etmeleri ve anlaşılmayan durumlarda "MEB İLETİŞİM MERKEZİ-ALO 147"hattına başvurmaları gerekmektedir.

 

Sınava girecek 8. sınıf öğrencisi olan ortaokulların 5, 6 ve 7’nci sınıfları, her iki gün de tatil edilecek.

 

 

Sınava girecek bütün öğrencilerimize Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak başarılar dileriz.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.