DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG 2.Dönem Ortak Sınavlar Başladı

TEOG 2.Dönem Ortak Sınavlar Başladı
TEOG 2.Dönem Ortak Sınavlar Başladı

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz Millî Eğitim Bakanlığının Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında ikinci dönem ortak sınavların yapıldığı okulları gezdi.

 

Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerindeki okulları gezen İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün evde eğitim alan ve TEOG Ortak Sınavlarına da Millî Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen öğretmenlerin gözetiminde evinde giren Denizli Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma  Derneği Görme Engelliler Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Serhat Verim’i ziyaret etti.

 

“Diabetes İnsipidus+Diabetes Mellatus, Optik Atrofi Didmoaf Sendromu tanısı olan ve  2000 yılı Tavas Avdan doğumlu olan Serhat Verim, 2013 yılından itibaren (6.sınıftan) Evde Eğitim Hizmetleri kapsamında evde eğitim görüyor. 2014-2015 eğitim öğretim yılı 8.sınıf TEOG Ortak Sınavlarına da evinde katıldı.

 

Pamukkale Merkez Ortaokulunda Ortak Sınavlar hakkında açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Bugün saat 09:00 itibari ile Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de TEOG ortak sınavları başladı. Öğrencilerimizin sınavlarını en iyi şekilde geçirmeleri için kurumumuz ve emniyet müdürlüğümüz işbirliği ile üst düzey emniyet tedbirleri içinde kazası belasız başlayan sınavlar aynı şekilde sorunsuzca devam etmekte.

 

Ben ve ekibim okullarımızı dolaşarak sınav işleyişini yerinden takip ediyoruz. Okullarda öğretmenlerimiz, müdür yardımcılarımız ve okul müdürlerimiz görevlerinin başında büyük bir titizlikle sınavı yürütmekteler.

 

Özel Eğitim Hizmetleri kapsamında eğitimlerine “Evde Eğitim Hizmeti” kapsamında devam eden öğrencilerimiz var. İlimiz genelinde 43 öğrencimize evde eğitim vermekteyiz. Bugün Ortaokul 8. Sınıfta olup TEOG sınavlarına evlerinde katılan öğrencilerimiz var. Biraz önce bu öğrencilerimizden sevgili Serhat’ı ziyaret ettim. Kendisine  başarılar diledim. Buradan da tüm öğrencilerimize başarılar dilerken yavrularımızın gönüllerinden geçen okulları kazanmalarını yürekten diliyorum” dedi.

 

2014-2015 eğitim öğretim yılı TEOG 2.Dönem Ortak Sınavları il genelinde 218  okulda yapılmakta ve iki gün sürecek olan sınavlara 14.655 öğrenci katılıyor.

 

 

 Ortak SınavlarOrtak SınavlarOrtak SınavlarOrtak Sınavlar

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.