DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aydem Fen Lisesi III.TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Aydem Fen Lisesi III.TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı
Aydem Fen Lisesi III.TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan protokol kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesi amacıyla okullarda yapılan bilim fuarlarının ikincisinde Aydem Fen Lisesi öğrencileri hazırladıkları projeleri sundular.

Aydem Fen Lisesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen serginin açılışına Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  AYDEM A.Ş  Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı ve eşleri, İlçe Millî Eğitim Müdürü Adem Kılınç, il müdürleri, TÜBİTAK gözlemcileri, okul müdürleri ile çok sayıda davetli veli ve öğrenciler katıldı.

Açılış öncesi konuşan AYDEM A.Ş  Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı “Aranızda bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Değişmeyen tek şey değişimdir. Tarih boyunca sadece milletler değil şirketlerde değişmektedir. Değişimde ve rekabetteki en büyük etken bilimdir. Biz Aydem şirketler grubu olarak bilimsel ilerlemeleri kendimize amaç edindik. Bu okulumuza da yaptığımız yardımların ve kuruluşunda bulunmamızın temelinde de bilimsel ilerlemeyi sağlamak vardır. Bugün bizim amacımız doğrultusunda çalışmalarınızın ve gelişmelerin olduğunu görmek mutluluk vericidir” dedi.

Açılış konuşması yapan İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz "Bugün şanslı bir gündeyiz. Aydem Yönetim Kurulu Başkanımız ve eşleri ile genel müdürleri bizi yalnız bırakmadılar. Bizim arzuladığımız  ve özlem duyduğumuz tablo bu. Bu güzel okulumuzu bizlere kazandırdıklarından dolayı kendilerine ve ekibine yürekten teşekkür ediyorum. Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bilgi ve teknoloji çağını yakalamak için hızla mesafe almaya çalışıyoruz. Bugün geldiğimiz nokta itibari ile öğrencilerimizi en güzel ortamlarda ve en güzel dersliklerde teknolojik anlamda bilgi çağını yakalamak için her türlü donanım ile donatmaya çalışıyoruz. Fiziki kapasite yönüyle tüm okullarımızın en güzel okullar olması için çaba sarf ediyoruz. Denizli 81 il arasında model iller kapsamında. Tüm okul türlerimizle zirveye oynuyoruz. Bu oyunun oyuncuları siz değerli öğrencilerimizsiniz. Ve bu sizlerin en doğal hakkı. Yeter ki sizler kararlı olun, çok okuyun, çok araştırın ve özgüvene sahip olun. Geriye sadece başarı kalacaktır. Biz başarıyı yakaladığımız takdirde her zaman lider olmaya kendimizi addedeceğiz. Aydem Fen Lisemiz 2011 yılında eğitim öğretime başladı ve kısa bir sürede iyi bir ivme elde etti. İlimiz genelinde okullarımıza bir baktığımızda genel tablo bu şekilde. Okullarımız her geçen gün adeta kabuk değiştirir gibi hızlı bir ivme ile başarı elde ediyor. Bunun temel sebebi tabi ki siz değerli öğretmen ve yöneticilerimizsiniz. Bugün burada emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve öğrencilerimize de başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, AYDEM A.Ş  Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı ve eşleri ile diğer protokol üyeleri tarafından sergi açılışı kurdele kesilerek yapıldı.  İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve beraberindeki heyet öğrencilerin hazırladıkları projeleri teker teker gezerek bilgiler aldılar.

Aydem Fen Lisesi  3.TÜBİTAK Bilim Fuarında  Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji  başta olmak üzere farklı branşlarda 75  adet proje sergileniyor.. Ayrıca okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu değişik, ilginç gösteri deneyleri de fuarda sergilenmekte olup  2 gün süre ile  ilimizdeki tüm okul öğrencileri tarafından gezilebilecektir.   

 

 

 Aydem Fen Lisesi Aydem Fen Lisesi Aydem Fen Lisesi Aydem Fen Lisesi Aydem Fen Lisesi Aydem Fen Lisesi Aydem Fen Lisesi Aydem Fen Lisesi Aydem Fen Lisesi Aydem Fen Lisesi

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.