DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Denizli Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı
Denizli Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan protokol kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesi amacıyla ülke genelinde ortaokul ve liseler arasında Bilim Fuarı Sergileri kapılarını açmaya devam ediyor.

Son olarak Denizli Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu 32 projenin açılışı Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, Pamukkale İlçe Millî Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan,  Okul Müdürü Şerif Ali Cengiz, okul idarecileri, öğrenciler ve davetlilerin katılımı ile yapıldı.

Pamukkale İlçesi Denizli Lisesi Okul Müdürü Şerif Ali Cengiz yaptığı bilgilendirmede; toplam 32 proje ile TÜBİTAK’a başvuru yaptıklarını bu projelerden 1 tanesinin Konya ilinde sergilendiğini, ayrıca İzmir Üniversitesinin düzenlediği proje yarışmasında da 800 projenin içerisinde ilk 20’ye girerek İzmir’de sergilendiğini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yapmış olduğu açılış konuşmasında; “Değerli çalışma arkadaşlarım, okul müdürümüz, öğretmen arkadaşlarım ve canımız ciğerimiz öğrencilerimiz. Sözlerime sizlere teşekkür ederek başlamak istiyorum. Gerek Konya’da gerekse İzmir ilindeki yapılan proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğrencilerimize,  sizlere yön veren Bircan Aydoğan hocamıza ve diğer tüm öğretmen arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Sevgili gençler yıl 1932 Denizli Lisesinin doğuşu. Yıl 2015 Denizli hala ayakta. Ama değişen ne var? Nesiller ve teknoloji değişiyor. Bilgi çağı gelişiyor. Bugün burada sizlerle bir arada olmamızın tek nedeni çalışmalarınıza destek vermek. Millî Eğitim Müdürlüğü olarak yegane hedefimiz sizlerin daha güzel ortamlarda eğitim almasını sağlayarak, bilgili ve başarılarla mezun etmek. Bize verilen görev ve emirler budur. Sizler kararlı olun, idealist olun. Özgüven sahibi olun. Yarının büyükleri ve yöneticileri sizler olacaksınız. Buda kendinizi iyi yetiştirmek ve geliştirmekle mümkün. Hep şunu söylüyorum bizler okuma özürlüsüyüz. Çok kitap okumuyoruz. Bir kitap elimizde aylarca sürünüyor. Ama okuyan gençlerimizle iftihar ediyoruz. Ne kadar çok okursanız o kadar başarılı olursunuz. Okullarımız yaklaşık 1 ay sonra tatile girecek. Yavaş yavaş sona doğru yaklaştık. Son sınıfta olan öğrencilerimizin arzuladıkları ve hedefledikleri okullar ne ise oraları kazanmalarını yürekten temenni ediyorum. Ayrıca diğer öğrencilerimizin de Denizli Lisesini bir marka haline getirebilmek için var güçleri ile mücadele etmelerini istiyorum. Denizli Lisesi köklü bir lise ve bizim arzuladığımız Koca Mektep unvanını kaybetmeden görkemli ve başarılı bir okul olmasıdır. Sizler çok çalışır ve buna inanırsanız diğer okulları geride bırakıp en önlerde olabilirsiniz” dedi.

 

Konuşmaların ardından İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve diğer protokol üyeleri tarafından sergi açılışı öğrenciler ile birlikte kurdele keserek yapıldı. Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz projeleri ilgi ile inceledi ve hazırlayan öğrencilerden bilgiler aldı.


Denizli Lisesi Bilim FuarıDenizli Lisesi Bilim FuarıDenizli Lisesi Bilim FuarıDenizli Lisesi Bilim FuarıDenizli Lisesi Bilim FuarıDenizli Lisesi Bilim FuarıDenizli Lisesi Bilim FuarıDenizli Lisesi Bilim Fuarı

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.