DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bireysel Emeklilik Birikimiyle Okul Yaptırıyor

Bireysel Emeklilik Birikimiyle Okul Yaptırıyor
Bireysel Emeklilik Birikimiyle Okul Yaptırıyor

Denizlili hayırseverlerimizin eğitime verdikleri destek artarak devam ediyor. Hayırsever İşadamı Hasan Hüseyin Ateş, eşi ile birlikte okuduğu Cankurtaran Mahallesindeki okulun yerine yeni nesillerin yetişmesi için daha modern bir okul yaptıracak. Hayırsever İşadamı Ateş’e en büyük destek bireysel emeklilik birikimini okul yapımı için bağışlayan eşinden geldi.

 

Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Hasan Hüseyin Ateş, eşi Şefika Ateş ve çocukları Mehmet ile Ekrem Ateş katıldı.

 

Protokol imza töreninde konuşan Hayırsever İşadamı Hasan Hüseyin Ateş, eğitime bir katkıda kendilerinin verecek olmasının heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, “Bizim daha önceden bu okulu yapmak için niyetimiz vardı. Hatta 3, 4 sene evvel Sayın Müdürüme müracaat etmiştim. Öğrenci azlığı sebebiyle geri çekilmiş ve beklemeye geçmiştik. Nasip bugüneymiş. İnşallah Haziran ayının 15’i gibi başlayıp en kısa zamanda bitireceğiz” dedi.

 

Eşinin de okulun yapımı için güzel bir jestinin olduğu ve önemli bir katkı sunduğunu hatırlatan Hayırsever İşadamı Hasan Hüseyin Ateş, “Ben hanımıma sizin huzurunuz da teşekkür etmek istiyorum. Eşime ben 10 sene önce özel bankada bireysel emeklilik için hesap açtırmış ve para yatırmıştım. Önümüzdeki ay emekli oluyor. Bu okul yaptırma işi çıkınca ben emekli olmak istemiyorum benimde bir katkım olsun dedi. Aşağı yukarı bir 400 bin lira da eşimin bu okula katkısı olacak. Bu yüzden ona da teşekkür ediyorum. Aynı zamanda oğullarımıza da bize verdikleri katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise, Hayırsever İşadamı Hasan Hüseyin Ateş ve ailesine eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, “Milli eğitimimize yaptıkları bu önemli katkı gerçekten örnek bir davranış. Kendilerinin hamiyetperverliğini, yardım severliğini gösteriyor. Bu davranışları aynı zamanda vefa duygusunun da en güzel örneği. Çünkü yetiştiği yere bir okul yaparak, çocukluğunun geçtiği yere de bir hizmet götürmüş oluyorlar. Ben ömürlerinin ve kazançlarının bereketli olmasını temenni ediyorum. Cenab-ı haktan bu hayırlarının kabul olmasını diliyorum. Kendilerine tekrardan teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Eski binanın yıkılması ile yapılacak olan yeni okul bodrum+zemin+1 kattan oluşacak. 10 derslik ve 139 öğrenci kapasiteli yapılacak olan Şefika-Hasan Hüseyin Ateş İlkokulu 1.500.000 TL’ye mal olacak ve tamamı hayırsever tarafından karşılanacak. Okul 2016 yılında eğitim-öğretime açılması planlanıyor.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.