DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Yollarını Bilgi Sokağına Dönüştürdüler

Türkiye’nin Tek Bilgili ve  En Güzel Okul Yolu Onların
Okul Yollarını Bilgi Sokağına Dönüştürdüler

 

İlimiz Çiviril ilçesine 19 km uzaklıktaki 14 öğrencisi, 1 öğretmeni bulunan ve birleştirilmiş sınıf olarak eğitim veren Sundurlu  İlkokulu ülke genelinde bir ilke imza atarak “Okul Yolu Bilgi Sokağı” projesini hayata geçirdi.

 

Sundurlu Mahallesinin okul yolu üzerinde bulunan bir sokağı; Sundurlu İlkokulu ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği Anabilim Dalı işbirliği ile eğitim sokağına dönüştürüldü.

 

Proje ile sokağın kenarlarındaki duvarlara okulda öğrenilen bilgilerin kısa notları ve görselleri çizildi. Çizimler; PAÜ Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Serdal Yerli öncülüğünde, 3. ve 4. sınıf öğrencileri: Ali Kökçü, Arif Tüzün, Burcu Beken, Esra Meydan, Esra Çetinkaya, Jülide Sıdar, Lütfiye Şahin, Merve Aksungur, Mesut Özkan, Osman Aslan, Sevinç Akçalı, Tuba Demirtaş, Ümran Yassıhüyük ve Yasemin Akman tarafından yapıldı.

 

Öğrencilerin ders başarılarını arttırmayı, okulda öğrenilen bilgileri okula geliş gidişte tekrar ettirmeyi amaçlayan projede Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi gibi derslerde işlenen konulara ait kısa bilgi notları ve görseller boya aracılığıyla duvarlara aktarıldı.

 

Türkiye’de bir ilk olma ve örnek bir uygulama olma özelliği taşıyan proje, duvarların taban boyasını öğrenci velileri, görsel tasarımları ise PAÜ Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği Öğretim Görevlisi Serdal Yerli ve 3. ve 4. sınıf öğrencileri tarafından gerçekleştirdi.

 

 

Çivril Sundurlu İlkokulunca başarılı bir projeye imza atıldığını belirten İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  eğitim adına çok güzel örneklerin yaşandığı önemli bir projeye imza atan okul müdürümüz Emrah Dal’a eğitim camiası adına teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimiz geleceğimizin teminatı olan yavrularımız yarınları için adeta bir ışıktır. Güzel proje ile öğretmenimizin bu ışığı en iyi şekilde verdiğini düşünmekteyim.” dedi.

 

Okul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi SokağıOkul Yolu Bilgi Sokağı

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.