DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dr.Necdet Durmuş Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi Açıldı

Dr.Necdet Durmuş  Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi Açıldı
Dr.Necdet Durmuş  Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı il TÜBİTAK arasında imzalanan protokol kapsamında ortaokul ve liselerde gerçekleştirilen bilim fuarlarından birisi olan Dr.Necdet Durmuş Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışı yapıldı.

 

Dr.Necdet Durmuş  Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarına Denizli İl Milli Eğitim Müdürü  Mahmut Oğuz, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, İlçe Millî Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, okul müdürleri, öğretmen,  öğrenciler ile davetliler katıldı.

 

Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru konuşmasında “eğitim camiamızın lokomotifi olan öğretmenlerimize inanıyor ve güveniyoruz. Onlar gayretleri ile çocuklarımızın her birini yarınımızın Türkiye’si için en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyorlar. Biz çocuklarımıza da inanıyor ve güveniyoruz. Proje üretmeyi ve bu alanda ki yarışmaları da önemsiyoruz” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz açılış kurdelesini keserken yaptığı konuşmasında “Dr.Necdet Durmuş Ortaokulu okul müdürü, öğretmenleri ve öğrencilerimizin özveri ile gerçekleştirdiği ve bu yıl ikincisi düzenlenen Bilim Fuarının açılışı için bir araya geldik. Her birine verdiği emekten dolayı teşekkür ediyorum. Eğitim öğretim yılı sonu yaklaştı. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Daha güzel ortamlarda tekrardan buluşmak üzere dileğiyle tüm öğrencilerimizin gözlerinden öpüyorum ve serginin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Bilim Fuarı sergisi açılışı öncesi okul öğrencileri davetlilere halk oyunları  ve şarkılardan oluşan minik bir gösterisi sundu. Gösteri sonrası İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru ve diğer protokol üyeleri tarafından serginin açılışı gerçekleştirildi.

 

Dr.Necdet Durmuş  Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisinde;  proje yürütücüsü Öğretmen  Neşe Demirçalı  ile teknoloji ve tasarım öğretmenleri Gülden Güngör , Ayşe Ceylan ve Şule Y. Dolukan koordinatörlüğünde öğrencilerin hazırlamış olduğu 65 Bilim Projesi  yer alıyor. Bu Bilim fuarına katılan projelerden bir tanesi Ankara’da düzenlenecek olan “Şimdi Düşünme Zamanı” ulusal sergisine katılmaya hak kazanmıştır. 4 projede “İnovatif Fikirler” yarışmasına katılmıştır.

 

 Dr.Necdet Durmuş Ortaokulu TÜBİTAK Bilim FuarıDr.Necdet Durmuş Ortaokulu TÜBİTAK Bilim FuarıDr.Necdet Durmuş Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.