DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a Engelliler Haftası Ziyareti

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a Engelliler Haftası Ziyareti
İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a Engelliler Haftası Ziyareti

Engelliler Haftası kapsamında ilimizdeki özel eğitim okul müdürleri ve Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Görme Engelliler Ortaokulu 8.Sınıf Öğrencisi  Ertuğrul Öztürk ile hafta etkinlikleri nedeniyle ilimizde bulunan Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Oktay Kılıç, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’u makamında ziyaret etti.

 

Ziyarette Görme Engelliler Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Ertuğrul Öztürk, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un makamına oturdu ve buradan engelliler haftası mesajı verdi. Ertuğrul Öztürk konuşmasında “Herkese merhabalar. Hepiniz hoş geldiniz. Benim adım Ertuğrul Öztürk. Denizli Görme Engelliler Ortaokulunda eğitimime devam etmekteyim. Denizli ilindeki tüm engelli arkadaşların arasından seçildiğim bu görev beni çok mutlu etti. öncelikle bu fırsatı bana tanıdığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Hepimizin bildiği üzere bu hafta engelliler haftası. Engellilere farklı bir bakış açısı kazandırmak için etkinlikler yapıyoruz. Engelliler olarak verdiğimiz hayat mücadelesi bizi hedefe ulaştıracaktır. Biz engeliler olarak hedefe ulaştığımızda toplumda yerimiz olduğunu düşünüyoruz.  Büyüklerimiz bize destek olursa hedefimize ulaşmamız kolaylaşır. Böylelikle yaşamımız kolaylaşır. Hayatta her zaman bizim gibi engellilerin olduğunu unutmayınız” dedi.

 

Görme engelliler olarak ihtiyaçlarını dile getiren Öztürk; okulda kapalı spor salonuna ihtiyaçları olduğunu, kaldırımlarda, hastanelerde ve kamu kurumlarında kullanılan işaretlendirmelerin artırılmasını ve kaldırımlara araç fark edilmemesini söyledi. Tüm bunların hayat mücadelelerini biraz daha zorlaştırdığını dile getirdi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz görme engelli öğrenci Ertuğrul Öztürk, Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Oktay Kılıç ve ilimizdeki özel eğitim okul müdürlerinin yaptığı ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Öğrenciye günün anısına hediye takdim etti. Bu haftanın engelliler haftası olması münasebeti ile il genelinde çeşitli etkinlikler yaptıklarını söyleyen Müdür Oğuz, bu etkinliklerle toplumda engelliler adına biraz daha fazla farkındalık yaratmak istediklerini belirtti.

 

 Engelliler Haftası ZiyaretEngelliler Haftası ZiyaretEngelliler Haftası ZiyaretEngelliler Haftası Ziyaret

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.