DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler Haftası Kutlandı

Engelliler Haftası Kutlandı
Engelliler Haftası Kutlandı

Engelliler haftası münasebetiyle Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program, İsmail Tosunoğlu İş ve Uygulama Merkezinde gerçekleştirildi.

 

Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Oktay Kılıç, Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İlçe Millî Eğitim Müdürü Adem Kılınç, şube müdürleri, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın hazır bulunduğu programda sahneye çıkan engelli bireyler performanslarıyla takdir topladı.

 

Törende söz alan Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Oktay Kılıç, bakanlık olarak engelli vatandaşlarımıza yönelik bir çok çalışmalarımız var. Bu okulumuzun da çok güzel çalışmalara imza attığını görmek bizleri memnun etti. Farkındalık düzeyinin sadece bu okulda kalmasın ve tüm ülkeye yayılmasını diliyorum. Şenliğinde herkes için çok güzel geçmesini diliyorum” dedi.

 

Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü konuşmasında “Her zamankinden daha güzel bir organizasyonda beraberiz. Bu organizasyonda sizlerle beraber olmaktan büyük memnuniyet duymaktayız. Okullarımızın çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Özel eğitim alan öğrencilerimizin velilerinin farkındalıkları var. Önemli olan toplumda farkındalığı oluşturmaktır” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Özel eğitim alanında ilimizde çok önemli çalışmalara imza attık ve takdire şayan bir hale geldi. Özel eğitimde okul türü ve bölümler olarak Denizli ili lider konumda. Bu hizmetlerin yapımında emeği geçen bakanımıza, milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Özel eğitim deyip geçmiyoruz. Bu çocuklarımızın evlatlarımızın ne kadar zor şekilde eğitim aldıklarını biliyoruz. Anne ve babaları büyük fedakarlık içerisindeler. Bizlere düşen görev ellerimizi vicdanımıza koyarak engellilerimizin hayatlarını daha iyi şartlarda devam ettirebilmeleri için çalışmaktır.” dedi.

 

Konuşmaların ardından spastik engelli bir öğrenciye akülü sandalye hediye edildi. Çeşitli spor dallarında dereceye giren öğrencilerde protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

 

 

 Engelliler HaftasıEngelliler HaftasıEngelliler HaftasıEngelliler Haftası

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.