DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Polis Amca Özel Eğitim Merkezine Hayırsever Mehmet - Zeynep Selçuk Çiftinin Yaptırdığı Atölyeler Tamamlandı

Polis Amca Özel Eğitim Merkezine Hayırsever Mehmet - Zeynep Selçuk Çiftinin Yaptırdığı Atölyeler Tamamlandı  
Polis Amca Özel Eğitim Merkezine Hayırsever Mehmet - Zeynep Selçuk Çiftinin Yaptırdığı Atölyeler Tamamlandı

Hayırsever Mehmet - Zeynep Selçuk çifti tarafından zihinsel engelli çocukların eğitiminde kullanılmak üzere Polis Amca Özel Eğitim Uygulama Merkezi´ne 600 bin lira harcanarak ek bina kazandırıldı.

 

Down sendromlu çocuklar ile zihinsel engellilerin eğitim gördüğü Polis Amca Özel Eğitim Uygulama Merkezi´ne 2014 yılı içerisinde başlanılan ve hayırsever çift tarafından yaptırılan bina tamamlanarak eğitim hizmetine açıldı.

 

Merkezin bahçesinde yaptırılan ek binanın önünde yapılan törene Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Hayırseverler Mehmet - Zeynep Selçuk çifti, ilçe millî eğitim müdürleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, okul yöneticileri, öğrenciler ve davetliler  katıldı.

 

Atölyenin yapımını üstlenen hayırsever Hacı Mehmet Selçuk ve Hacı Zeynep Selçuk konuşmanda; Sizleri burada görmekten mutlu olduk. Bu okulu yapmayı Allah bize nasip etti. İmkanları olan herkesin okul yaptırmasını diliyorum” dedi.

 

Törenin sonunda, 2014-2015 eğitim öğretim yılında hizmete açılacak iş uygulama atölyelerinin temeli Vali Demir ve hayırsever çift tarafından atıldı. Toplam 800 metrekare alanda yapılan ek bina, 600 bin liraya mal oldu. Binada, 9 atölye, 9 sınıf, veli bekleme odası, öğretmen odası, idari oda, revir ve diğer birimler yer alıyor.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Hayırseverlerimiz Mehmet amcaya ve Zeynep teyzeme çok teşekkür ederim. Kendilerinden Allah razı olsun. Eğitim camiasını böyle önemli bir atölyeyi kazandırdılar. Sevgili yavrularımız ve öğretmenlerimiz adına ne kadar teşekkür etsek azdır. İlimiz eğitim öğretim alanında çok başarılı illerden biriyiz. Okullarımızın fiziki anlamda yapılaşması ve hayırseverlerimizin verdiği destek en üst seviyededir. Bu katkıların zincirin halkası gibi devam ettiğini biliyoruz. Daha çok okullara atölyelere ihtiyacımız var. 2007 yılında göreve geldiğimde bir elin parmağı kadar okul öncesi eğitim kurumumuz vardı. Milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın ve hayırseverlerimizin desteklerini alarak bu sayıyı 68 yükselttik. Biz daha da çok çalışmak zorundayız. Hayırseverlerimizin katkıda bulunacağı bir tek tuğlaya ihtiyacımız var. Denizlilerimizin eğitim adına yapacakları her hayır bizim için son derece önemli. Bu öğrencilerimizin iyi yetişmesine katkı sağlıyorlar. Okul öncesi eğitim alan öğrenci ile almayan arasında büyük fark oluyor. Aynı şekilde özel eğitim alan öğrencilerimiz içinde geçerli. Buradan tüm hayırseverlerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. 10 aylık dönemde ilimizde hayırseverlerimiz eğitime 35 Milyon TL katkı sağladı.” dedi.

 

Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak konuşmasında “Hayırseverimizi Mehmet amcaya ve Zeynep teyzemizin ellerinden öpüyorum. Allah onlardan razı olsun. Özel çocuklarımızda yapılan bu güzel eğitim kurumumu ve atölyemizin ayrı bir yeri var. ailelerimiz içinde çok önemli kurumlar. Onlar için ne yapsak azdır. Bu çocuklarımızın on yıl öncesinde evlerde saklanıyordu. Şimdi ailelerimiz bilinçlendi ve devletimizin imkanları ile onların en iyi okullarda eğitim almasını sağlanıyor.  Denizli özel eğitim alanında marka şehir haline gelmiş durumda” dedi.

 

Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru yaptığı konuşmasında “hayırseverlerimiz geleceğimiz olan çocuklarımızın daha iyi yetişmesi adına bu atölyemizi eğitime kazandırdı. Kendilerine teşekkür ediyorum. okulumuza her geldiğimizde öğretmenlerimizin, idarecilerimizin ve velilerimizin bu özel çocuklarımız için daha fazla ne yapabiliriz çabası içerisinde olduğunu görmekteyim. Yapılan bu atölyemiz tamamen ihtiyaca karşılık verecek şekilde tasarlanarak yapıldı. Bizlere emanet edilen çocuklarımıza en iyi hizmet vermek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

 

Konuşmaların ardından Türkiye´de ilk ve tek olan Polis Amca Özel Eğitim Uygulama Merkezi semazen ekibinin gösterisiyle başlayan törende öğrencilerin yaptığı  ay-yıldız figürü büyük beğeni topladı. Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru hayırsevere eğitime yaptıkları katkılardan dolayı plaket takdim etti. protokol üyelerince ve davetliler tarafından atölye binasında özel öğrencilerin yaptıkları el emeği ürünlerin sergisi gezildi.

 Polis Amca Özel Eğitim OkuluPolis Amca Özel Eğitim OkuluPolis Amca Özel Eğitim OkuluPolis Amca Özel Eğitim OkuluPolis Amca Özel Eğitim Okulu

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.