DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Projesi Eğitimleri Başlıyor

Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Projesi Eğitimleri Başlıyor
Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Projesi Eğitimleri Başlıyor

Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Projesiyle, toplumun bağımlılıklarla mücadele sürecindeki bilinç düzeylerinin artırılması yoluyla ülkemizde yaşayan çocuk, genç ve yetişkinlerin daha güvenli ve mutlu bir hayat sürmelerine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır.

 

Proje ile ilimiz geneli öğrenciler, veliler ve tüm yetişkinlerin eğitimleri gerçekleştirilecek. Proje kapsamında Bağımlılıkla Mücadele, Alkol Bağımlılığı, Tütün Bağımlılığı, Teknoloji Bağımlılığı ve Sağlıklı Yaşam konularında liselerden başlamak üzere ilimiz geneli tüm öğrenciler ve yetişkinlerin Bağımlılıkla Mücadele Eğitiminden geçirilen rehber öğretmenler tarafından verilecek eğitimlerden geçirilmesi planlanıyor. Uygulama ilimiz geneli lise son sınıflardan başlayacak. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine bağlı olarak yapılacak olan eğitim sonu tüm katılımcılara belge verilecek.

 

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Projesi Uygulaması Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Türkiye Kızılay cemiyeti arasında Aralık 2014 yılında yapılan protokol gereği yürütülüyor.

 

Protokol uyarınca Türkiye geneli anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liselerde eğitim gören öğrenciler ve yetişkinlerin tamamının eğitimden geçmesi planlanıyor. İlimizdeki çalışmalar nisan ayı içerisinde ilimiz geneli 276 rehber öğretmenin eğitimden geçirilmesi ile başladı. Eğitimden geçen rehber öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay cemiyetince belirlenen kapsamda okullarda öğrencileri, velileri ve diğer yetişkinleri eğitecekler.

 

Proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında gerçekleştirilen  toplantıya,  Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Hüseyin Selçin, projeyi yürütmekle görevli ilçe milli eğitim  şube müdürleri,  halk eğitimi merkezi müdürleri ve mesleki eğitim merkezi müdürleri katıldılar.

 

Toplantı açılışını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz projenin ilimiz için çok önemli olduğunu belirterek proje ile ilgili tüm adımların yakından takip edilmesini, farkındalık yaratarak tüm alanlarda bağımlılıkla mücadeleyi öngören projenin öğrencilerimiz ve velilerimiz başta olmak üzere tüm Denizli halkı ile paylaşılmasını ve eğitimlerin gerçekleştirilmesini isteyerek, çocuklarımızın, gençlerimizin ve yetişkinlerin sağlıklı ve mutlu yaşamalarının bizim için çok değerli olduğunu söyledi.

 

İl Milli Eğitim Müdür Mahmut Oğuz Bağımlılıkla Mücadele Eğitimlerinin de aralarında bulunduğu yüzlerce ücretsiz halk eğitim kurslarına Denizli halkını beklediklerini belirtti.

 

Toplantı projenin tanıtımı ve ilçelerde yapılacak çalışmalarda dikkat edilecek konular ve planlamayla devam etti.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.