DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Münevver-Nazif Dirlik Anafartalar İlkokulu’nun Temeli Dualar Eşliğinde Atıldı

Münevver-Nazif Dirlik Anafartalar İlkokulu’nun Temeli Dualar Eşliğinde Atıldı
Münevver-Nazif Dirlik Anafartalar İlkokulu’nun Temeli Dualar Eşliğinde Atıldı

Hafta sonunu ilimizde geçiren Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci Hayırsever İşadamı Derya Baltalı ve Ailesi tarafından Aktepe Mahallesi´nde yaptırılacak olan Münevver-Nafiz Dirlik Anafartalar İlkokulu’nun temel atma törenine katıldı.

 

Törene Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci, Vali Vekili Ekrem Büyükata, Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Derya Baltalı ve ailesi ile çok sayıda mahalle sakini vatandaş katıldı.

 

Törendeki konuşmasına Eğitime katkıda bulunan hayırseverlere teşekkür ederek başlayan Zeybekci, Türkiye´nin eğitimde çok önemli bir yol kat ettiğini söyledi. Muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için ilk adımın eğitim olması gerektiğini belirten Zeybekci; "Eğitim bütün sıfırların başındaki 1 gibidir. O bir yoksa diğer sıfırlar hiçbir anlam ifade etmiyor. Ama sıfırların başında 1 varsa o sayılar milyon yapıyor, milyar yapıyor. Eğitimde yoksak, bilimde, bilgi üretmede olamıyoruz. Eğitimde yok isek sanayileşmede, bilgi teknolojisinde, üretimde yokuz. Eğer Türkiye olarak bilgiyi üretemiyorsak, teknolojiyi üretemiyorsak, bilgiyi ve teknolojiyi üretenlerin esiri olmaya mahkumuz. Onun için biz hep problemlerin etrafından dolaşmadan, sonuna kadar hep o problemlerin çözümünde olduk."

 

Törene katılanlara eğitim hayatını anlatan Nihat Zeybekci, ailesinin yaşadığı Pınarlar Mahallesinden, okumak için bazı günlerde minibüslerin arkasındaki demirlere tutunarak Tavas´a geldiğini, daha sonra milletin sağladığı imkanlarla Türkiye´nin en güzel okullarında eğitimini tamamladığını söyledi.

 

Gençlerin ve çocukların hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmamalarını isteyen Bakan Zeybekci, şunları kaydetti: "Buradaki kardeşlerime söylüyorum, devletimiz eğitim için olması gereken her şeyi yapıyor. ´Okuyacağım´ diyen çocuğumuzu, okutamayan devlet, devlet değildir. Gerek ilköğretim gerek orta öğretimde gerekse üniversitede biz okumak isteyen bütün çocuklarımıza ulaşıyoruz. Türkiye´de ´Ben okuyacağım´ deyip de okuyamayan çocuğumuz varsa o bayrak dalgalanmaz, o devlet payidar olamaz. O devlet sürdürülemez" ifadelerini kullandı.

 

Konuşmanın ardından Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, iş adamı Derya Baltalı ve protokol üyeleri ile okulun temelini attı.

 

 

Geçtiğimiz ay Denizli Valiliği’nde imzalanan protokol gereği tamamı Deniz Tekstil San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İşadamı Derya Baltalı tarafından yaptırılacak olan okul, 3.958 metrekarelik alan üzerinde taban alanı 706.80 metrekare olan bodrum+zemin+3 kat olarak inşa edilecek. Konferans salonunun da olacağı İlkokul tamamlandığında 3.932 metrekare toplam kullanım alanına sahip olacak. 2016 yılında bitirilmesi ve eğitim-öğretim faaliyetlerine başlanması beklenen okul 24 derslikli olacak.

 

Temel AtmaTemel AtmaTemel AtmaTemel AtmaTemel AtmaTemel AtmaTemel AtmaTemel AtmaTemel Atma

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.