DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezefendi İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi 3.TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Merkezefendi İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi 3.TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı
Merkezefendi İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi 3.TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan protokol kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesi amacıyla okullarda yapılan bilim fuarlarında İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi  öğrencileri hazırladıkları projeleri sundular.

TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışıyla eş zamanlı olarak okul bahçesine Merkezefendi Belediyesinin katkıları ile yaptırılan halı sahanın açılışı da gerçekleştirildi.

Yapılan açılışlara İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Şubaşıoğlu, davetliler, öğretmenler, öğrenciler ve okul idarecileri katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz açılış öncesi yaptığı konuşmasında “Buradan baktığımda şunu görüyorum; yarınlarımız ve geleceğimiz emin ellerde. Bu yapılan hizmetlerin hepsi geleceğimiz siz gençlerimiz için. Bizler sadece bir vesile olarak sizlerin emrindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak siz gençlerimizi, iradeli, kararlı ve özgüven sahibi bireyler olarak vatan sevgisi, bayrak sevgisi, anne ve baba sevgisi ile yetiştirmek için emek veriyoruz. Sizlerde kendinizi bu doğrultuda yetiştirirseniz verilen emekler boşa gitmemiş olur. Biz sizlere güveniyoruz. İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisemiz diğer liselerimiz gibi bir marka olacak. Merkezefendi ilçesi ilimizin bir eğitim merkezi. İlimiz eğitim öğretim başarısı ile ünlü bir şehir. Yıllardır TEOG ve üniversite sınavlarında ülke genelinde ilk sıralarda yer aldık. Bize düşen çok çalışmak. Öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize çok güveniyoruz. Eğitim öğretim yılının son günleri yaklaşıyor. Sizlere şimdiden iyi tatiller diliyorum. Sizleri ileri de en güzel okullarda görmek dileğiyle.

Ayrıca bugün Merkezefendi Belediyemizin katkıları ile yapılan halı sahamızın açılışını da gerçekleştireceğiz. Katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Muhammet Şubaşıoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum. Millî Eğitim Müdürlüğü olarak yerel yönetimlerimiz ile bir aileyiz. Eğitim adına güzel çalışmalara birlikte imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Merkezefendi Belediyesi Başkanı Muhammet Şubaşıoğlu konuşmasında “Merkezefendi Belediyesi olarak teknik projelerin yanı sıra sosyal projelere de büyük önem veriyoruz. Geçtiğimiz ay içerisinde tamamladığımız obezite projesinde İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi bizlere büyük destek oldu. Eğitime destek veriyoruz ama aynı zamanda okullarımızdan ve milli eğitimizden büyük destek alıyoruz. Bu nedenle okulumuza teşekkür ediyorum. Bugün burada halı sahamızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki bir yıl içinde ilçe sınırları içinde birçok okula halı saha yapmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki temmuz ve ağustos aylarında ilçemizdeki 10 okulumuza portatif yüzme havuzları kuracağız. Yine ilçemizde 5. Sınıfı bitiren tüm öğrencilerimize bisiklet hediye etmeyi düşünüyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren de bunu geleneksel hale getirmek istiyoruz. Bilim fuarımız ve halı sahamız hayırlı olsun” dedi.

Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü’nün de konuşmasının ardından kurdele keserek halı sahanın açılışı yapıldı. Protokol halı saha açılışının ardından, yine açılış için bilim fuarına geçti. Burada stantları gezen protokol üyeleri, öğrencilerle sohbet etti.

 

 İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Bilim Fuarıİbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Bilim Fuarıİbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Bilim Fuarıİbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Bilim Fuarıİbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Bilim Fuarıİbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Bilim Fuarı

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.