DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Mercedes-Benz Laboratuvarı Açıldı

Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Mercedes-Benz Laboratuvarı Açıldı
Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Mercedes-Benz Laboratuvarı Açıldı

Pamukkale Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanına Mercedes-Benz Laboratuvarı kuruldu.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Mercedes- Benz Türk Anonim Şirketi arasında "Meslek Liselilerimiz Geleceğin Yıldızları” programı kapsamında imzalan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolüyle Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanına  Mercedes-Benz Laboratuvarı kuruldu.

 

Mercedes-Benz Laboratuvarı açılışı Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Merkezedendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Hayırsever İş Adamı Orhan Abalıoğlu, Mercedes-Benz Satış Sonrası Hizmetleri Müdürü Ergiz Esen, Çeşmeliler Mercedes-Benz Yetkili Servisi Sahibi Hacı İbrahim Deniz, Hastalya Otomotiv Yetkilileri, Denizli Defterdarı Özgür Çelik, İŞKUR İl Müdürü Feridun Giresun, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, ilçe milli eğitim müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetlilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz açılış konuşmasında “Mesleki eğitim denildiğinde Orhun Abidelerindeki Bilge Kağan’ın sözleri “Türk Milletinin adı şanı yok olmasın diye gece uyumadım, gündüz oturmadım” ve Atatürk’ünde çok güzel bir sözünde “Tek Bir Şeye İhtiyacımız Var Çalışkan Olmaya”  sözleri aklıma geliyor. Mesleki eğitimde model bir iliz. 51 adet mesleki eğitim veren okulumuz var. Denizli’nin eğitim alanında bu kadar başarılı olması her zaman gurur duyduğumuz medar-ı iftiharımız Orhan Amcamız ve onun gibi olan diğer hayırseverlerimizin destekleridir. Orhan Amcamız bize kazandırdığı okullarla mesleki eğitimde çığır açtı.

 

Bugün mesleki eğitim alanında yine güzel bir olaya şahitlik ediyoruz. Mercedes-Benz firması okulumuza güzel ve güzel olduğu kadar çok değerli bir atölye kazandırdı. “Mesleki eğitim memleket meselesidir.” Mercedes-Benz firmasına ve Denizli ilindeki Çeşmeliler Yetkili Servisi ile Hastalya Otomotiv yetkililerine çok teşekkür ediyorum.

 

Sevgili gençler, burada bu araç gereçler ile okulunuzu donatmak çok önemli ama bir o kadar da önemli olan bu cihazları çok iyi kullanabilmek ve öğrenmektir. Okuldaki eğitimlerini en iyi şekilde alarak mesleğinizde liyakatli olarak mezun olmalısınız.

 

Her zaman söylüyorum. Denizli piyasasında kendini iyi yetiştirmiş elektrikçi, sıhhi tesisatçı veya farkı bir branştaki teknik elemanı boşta göremezsiniz. Yoktur diyorum ve bunu iddia ediyorum. Çünkü bize bu yönde çok talepler geliyor. Denizli’nin mesleki ve teknik anlamda iyi yetişmiş elemana çok ihtiyacı var.  Burada öğrencilerimize düşen çok çalışarak okullarında kendilerini geliştirmektir.

 

Denizli olarak sadece mesleki eğitimde değil eğitimin tüm alanlarında ülkede söz sahibiyiz. 68 anaokulumuz ile Ege’nin lideriyiz. Türkiye’de üçüncüyüz.  Başarılarda en büyük destekçilerimiz bu gün burada da gördüğümüz gibi hayırseverlerimizdir. Açılan atölyemizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Mercedes-Benz Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Ergiz Esen konuşmasında “Meslek Liselilerimiz Geleceğin Yıldızları projesi ile sektöründe kaliteli teknisyen yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu proje kurumumuza büyük heyecan ve keyif veriyor. Amacımız endüstri meslek liselerini Mercedes-Benz araçları ve ekipmanları ile donatarak araçların tüm teknik bilgilerini öğretmektir. Servislerimizde de staj yaptırarak okullarından mezun olduklarında servislerimizde sertifikalı eleman olarak çalışabileceklerdir. Destekleyen herkese teşekkür ederim” dedi.

 

Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru konuşmasında “Denizli olarak hayırsever insanlarımızla ne kadar övünsek azdır. Bugün içinde bulunduğumuz bu okulumuz hayırseverimiz tarafından yaptırılmıştır. Okulumuza kurulan bu atölyede eğitime hayırsever katkısıdır. İlimiz adına katkısı olan ve vesile olan herkese teşekkür ediyorum. Bu katkılar çocuklarımızın iyi bir usta ve mühendis olmaları ve ülkemizin geleceği adına çok önemli” dedi.

 

Denizli Vali Yardımcısı Ali Şanlıer konuşmasında “Laboratuvarımız eğitim alacak öğrencilerimizin nitelikli eleman olarak yetişmeleri için kuruldu. Buradan Mercedes-Benz şirketine teşekkür ediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanına  Mercedes-Benz Laboratuvarı’nın açılışı protokol ve davetlilerce yapıldı. Açılışın ardından atölye ve derslik gezildi. Protokol ve davetlilere yetkililer tarafından bilgilendirme yapıldı.

 

Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı 750 m2 olup bu alanın 264 m2 si Mercedes-Benz Laboratuvarı için ayrılmıştır. Motorlu Araçlar Teknolojisi laboratuvarımın desteklenmesi için 1 adet Axor 3240 Mercedes marka kamyon, 1 adet benzinli motor, 1 adet diferansiyel ve 1 adet vites kutusu gönderilmiştir. Ayrıca laboratuvar için gerekli olan teçhizat ve ekte sunulan malzeme şirket tarafından temin edilerek öğretime hazır hale getirilmiştir.

 

Protokol kapsamında ilimiz Mercedes-Benz yetkili servisleri Çeşmeliler ve Hastalya tarafından Mercedes-Benz laboratuvarına dönüştürülürken 11. sınıflar bu laboratuvarda eğitime başlamıştır. 11.Sınıf öğrencileri haftada iki gün laboratuvar eğitimi alacaklar. 11.Sınıf sonunda öğrenciler sözlü ve yazılı sınava tabi tutularak, başarı sıralamasına göre ildeki tüm Mercedes Benz servislerinin ihtiyaçları kadar öğrenciler seçilerek haftada 3 gün servislerde de stajları kapsamında eğitim alacaklardır.

 

Orhan Abalıoğlu EML AtölyeOrhan Abalıoğlu EML AtölyeOrhan Abalıoğlu EML AtölyeOrhan Abalıoğlu EML AtölyeOrhan Abalıoğlu EML AtölyeOrhan Abalıoğlu EML Atölye

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.