DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli İmam Hatip Ortaokuluna Çok Amaçlı Salon

Denizli İmam Hatip Ortaokuluna  Çok Amaçlı Salon
Denizli İmam Hatip Ortaokuluna  Çok Amaçlı Salon

Denizli İmam Hatip Ortaokulu Çok Amaçlı Salonu’nun açılışını düzenlenen törenle yaptı.

 

Törene Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali  Şükrü Kocatepe, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, İl Sağlık Müdürü Şükrü Arpacı ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Protokol üyeleri salonun açılışını kurdele keserek yaptı. Daha sonra ise törene geçildi.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende öğrencilerin okuduğu şiirler büyük beğeni topladı.

 

Törende ilk olarak konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, göreve geldikten sonra eğitime büyük önem vererek çalışmalar yaptıklarını ifade ederek,  “Denizli İmam Hatip Ortaokulu’na 375 koltuk kapasiteli çok amaçlı salon yaptık daha öncede  Ressam İbrahim Çallı ve Irlıganlı’daki okullara böyle çok amaçlı salon yaptık.  Kısa zaman sonra ise Hulusi Kulaklı Ortaokulu’na da bu salondan kazandıracağız. Biz eğitimde kalitenin artması için gereken her türlü desteği vermeye hazırız.  Bu salonlar sadece okullara değil bölgedeki vatandaşlarımızın da hizmetinde olacak.  Hedefimiz gençlerimize de hizmet etmek ve onları geleceğe hazırlamakta pay sahibi olmak. Bu eser hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci hem büyükşehir belediyesinin hem de Pamukkale Belediyesi’nin eğitime destekler verdiğini ifade ederek, “Okulların kapanmasına kısa bir süre kala böyle önemli bir tesisin açılmasına çok önemli. Bu salon için Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ediyorum.  Böyle salonlar herkesin hayali. Bu hayalin gerçekleşmesi beni de mutlu etti. Bir çok konuda güzel gelişmeler yaşıyoruz.  Büyükşehir belediyesi okullara spor salonu yapıyor. Pamukkale Belediyesi’nin de verdiği destek çok önemli.  Ben tüm öğrencilere başarılar diliyorum” dedi.

 

 

Konuşmaların ardından Sağlık Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde 5. , 6. ve 7. sınıflarda spor ve fiziki etkinlik dersini açan ve/veya “bisiklet modülü” dersini uygulayan okullara protokolle bisiklet desteği sağlandı. Bu kapsamda 170 öğrenciye bisiklet hediye edildi. Daha sonra ise Denizli İmam Hatip Lisesi’nde okuyan öğrencilerin teknoloji dersi kapsamında yaptıkları tasarımların yer aldığı eserler düzenlenen sergiyle beğeniye sunuldu.  Bu serginin açılışını da Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile birlikte tüm protokol üyeleri birlikte yaptı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.