DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gelecekleri İçin Enerji Verimliliğinin Resmini Çizdiler Şimdiden Kazandılar

Gelecekleri İçin Enerji Verimliliğinin Resmini Çizdiler Şimdiden Kazandılar
Gelecekleri İçin Enerji Verimliliğinin Resmini Çizdiler Şimdiden Kazandılar

Çocuklara enerji kaynaklarının doğru kullanımı ve enerji verimliliğinin öneminin anlatılması amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı  ve Enerji Verimliliği Derneği protokolü ile Türkiye de 21 pilot ilde yapılan Enerji Çocuk Projesi kapsamında düzenlenen resim yarışmasının Denizli ödül töreni Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesinde  gerçekleştirildi.

 

Törene, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, Şube 2.Başkanı Doç.Dr. Mahmud Güngör, dernek yönetim kurulu üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Enerji Verimliliği konusunda çocuklarımızı bilinçlendirmenin ilk hedefleri olduğunu belirten Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün; “ Biz dernek olarak gerek  genel merkezimiz gerekse Denizli Şubemiz 7 den 70 herkesi enerji verimliliği konusunda bilinçlendirmek için çalışıyoruz. Düzenlediğimiz yarışmalar ve etkinlikler ile toplumumuzun dikkatini çekerek onların bu konuda bilgilenmelerini sağlıyoruz. Türkiye genelinde yapılan Enerji Çocuk Projesi ile birçok çocuğumuza enerji verimliliğinin önemini anlattık. Projemiz kapsamında düzenlenen resim yarışmasına ilimizden de katılım oldukça yoğun olması bizleri çok mutlu etti. Öğrencilerimizin bu konuda ki hassasiyetlerinin ömür boyu sürmesini temenni ediyor, kendilerini başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Hepiniz hoş geldiniz. ENVER Derneği başkanımıza ve üyelerine sizlerin adına teşekkür ediyorum. Derneğimizin önemini çok iyi biliyoruz. Resim alanında katıldığınız bu yarışma ile enerji verimliliğine bir nebzede olsun katkıda bulunduğunuza inanıyorum. Sizlerin bu duyarlılığı ile enerji verimliliği dalga dalga yayılacak ve bir farkındalık oluşacaktır. Derneğimizle ileriki dönemlerde okullarımızda daha farklı projelere imza atmaya hazırız. Denizlimiz için ülkemiz için bu konu büyük önem arz etmektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün dereceye giren öğrencilerimizin hayatlarında daha büyük başarılara imza atmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

 

 ENVER Resim Yarışması Ödül TöreniENVER Resim Yarışması Ödül TöreniENVER Resim Yarışması Ödül TöreniENVER Resim Yarışması Ödül TöreniENVER Resim Yarışması Ödül TöreniENVER Resim Yarışması Ödül Töreni

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.