DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağımlılıkla Mücadele Projesi Eğitimi Kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Personeli Eğitimden Geçti

Bağımlılıkla Mücadele Projesi Eğitimi Kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Personeli Eğitimden Geçti
Bağımlılıkla Mücadele Projesi Eğitimi Kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Personeli Eğitimden Geçti

Denizli İl Millî Eğitim müdürlüğü personeli “Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” projesi kapsamında eğitimden geçiyor. Proje kapsamında anaokulundan liseye kadar  tüm öğrenciler, eğitimciler, veliler ve okulların dışında da toplumun her kesiminin eğitimden geçmesi planlanıyor.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un katılımı ile Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimlerin ilkine müdür yardımcıları, şube müdürleri ve şefler katıldı.

 

Eğitim programının açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, proje uygulama aşamasının il milli eğitim müdürlüğü idareci ve diğer personelinden başlatılmasının çok önemli olduğunu belirtti. Çocuklarımız, gençlerimiz ve yetişkinlerin sağlıklı ve mutlu yaşamalarının çok önemli olduğunu, tütün, alkol, madde ve teknoloji bağımlılıklarının çağımızın en önemli sorunların başında geldiğini söyledi. Sinsice yaşamımıza giren bu alışkanlıklarla mücadele edebilmek için farkındalık yaratmanın, insanları bilinçlendirmenin önemi açısından projenin ilimiz için büyük bir fırsat olduğunu vurguladı.  Projenin uygulanmasında emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür etti.

 

Proje Denizli koordinatörü İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Selçin proje hakkında İl Milli Eğitim Müdürü ve katılımcılara bilgiler verdi. Projenin Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Genel Müdürlüğü ile Yeşilay Cemiyeti arasında 2014 yılı içerisinde imzalanan protokol ile başladığını belirtti. Projenin biyolojik, sosyal ve ruhsal olarak bireyde oluşan bağımlılıklar ile toplum olarak topyekün mücadeleyi amaçladığını, hızlı ve sinsice hayatımıza giren bağımlılıklar konusunda toplumun her kesimini korumanın önemli olduğunu söyledi.

 

Proje kapsamında Denizli geneli 281 rehber öğretmen eğitimden geçirildi. Eğitimden geçen rehber öğretmenler tarafından; Anaokulu ve İlkokul öğrencilerine Teknoloji ve Sağlıklı Yaşam konularında eğitim verilecek, ortaokul öğrencileri bunlara ilave olarak tütün bağımlılığı konusunda da eğitime alınacak. Lise öğrencileri ve yetişkinler ise alkol, tütün, madde, teknoloji bağımlılıkları ve sağlıklı yaşam konuşlarında eğitim alacaklar.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.