DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitime Sağladıkları Katkılardan Dolayı Mercedes-Benz Yetkililerine Plaket Verildi

Mesleki Eğitime Sağladıkları Katkılardan Dolayı Mercedes-Benz Yetkililerine Plaket Verildi
Mesleki Eğitime Sağladıkları Katkılardan Dolayı Mercedes-Benz Yetkililerine Plaket Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Mercedes-Benz Türk Anonim Şirketi arasında “Meslek Liselilerimiz Geleceğin Yıldızları” programı kapsamında 2014 yılında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolüyle Denizli Milli Eğitimine sağladıkları katkılardan dolayı Mercedes-Benz firma yetkililerine Denizli Valisi Şükrü Kocatepe tarafından plâket verildi.

 

Plaket takdim törenine Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Mercedes-Benz Genel Müdürlüğü adına Mehmet Ekmekçi, Mercedes-Benz Hastalya Otomotiv Yatırım ve Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü İrfan Tüzün ile Mercedes-Benz Çeşmeliler Koll. Şti. Genel Müdürü Veysel Deniz katıldı.

 

Mesleki ve Teknik Eğitime yaptıkları katkılarından dolayı Mercedes-Benz firmasına şükranlarını ileten Denizli Valisi Şükrü Kocatepe firma temsilcilerine plaket takdim etti.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Mercedes-Benz Türk Anonim Şirketi arasında “Meslek Liselilerimiz Geleceğin Yıldızları” programı kapsamında 2014 yılında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’ne yeni okulların ilave edilmesiyle İlimiz Pamukkale İlçesi’nde eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki Motorlu Araçlar Teknolojisi bölümüne laboratuvar kuruldu. Kurulan laboratuvarın desteklenmesi için de 1 adet Axor 3240 Mercedes marka kamyon, 1 adet benzinli motor, 1 adet diferansiyel ve 1 adet vites kutusu gönderildi. Ayrıca laboratuvar için gerekli teçhizatlar şirket tarafından temin edilerek öğretime hazır hale getirildi. Firmanın hibe ettiği malzeme ve araçların toplam tutarı ise 403.350 TL olarak açıklandı.

 

Hibe edilen teçhizat ve malzemelerin yanı sıra Motorlu Araçlar Teknolojisi Bölümü öğretmenlerine yönelik hizmet içi eğitim faaliyetleri kapsamında 2 öğretmen Mercedes-Benz Aksaray fabrikasında kursa katıldı.

 

 

Protokol kapsamında Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Bölümü öğrencileri için Mercedes-Benz firmasının ilimizdeki yetkili servisleri olan Çeşmeliler ve Hastalya Servislerinde iki kısım laboratuvara dönüştürülürken öğrencilerin bu laboratuvarda eğitim almalarına başlandı. Laboratuvarda eğitim gören 11’inci sınıf öğrencileri firma tarafından yazılı ve sözlü eğitime tabi tutularak başarı sıralamasına göre ildeki tüm Mercedes-Benz servislerinin ihtiyacı kadar öğrenciler seçilerek haftada üç gün servis eğitimi alacaklar. 12.’nci sınıf öğrencileri ise eğitim sezonu sonuna doğru firma tarafından yapılacak sınavda başarılı olmaları durumunda firmanın işyerlerinde geçerli olacak sertifikayı almaya hak kazanacak.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.