DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün Yıl Sonu Mesajı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz´un 2014-2015 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı
Müdürümüzün Yıl Sonu Mesajı

Saygıdeğer Öğretmenler, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler,

2014-2015 Eğitim-öğretim yılını hep birlikte büyük özveri ve yoğun etkinliklerle tamamladık.   15 hazirandan itibaren 748 kurumumuzda, 13.327 öğretmen, 181.918 öğrencimiz tatile girmiş bulunmaktadır. Sağlıklı, mutlu, özgüveni yüksek, sorumluluk sahibi öğrencilerimizin yetişmesinde büyük emeği olan öğretmen, idareci ve velilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

 Her zaman daha iyiyi, daha yeniyi ve daha fazlasını öğretmek amacıyla canla başla mücadeleyi kendinize ilke edinerek kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Fedakârca yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum.

Değerli anne-babalar,

 

Çocuklarımız bizlerin en kıymetli varlıklarıdır. Onların ruh ve beden sağlığı içinde başarılı bir eğitim görmeleri hepimizin ortak hedefidir. Başarılı çocuklarımızla gurur duyarken, başarısız olan çocuklarımıza sert ve kaba davranışlarda bulunmayalım.  Çocuğunuzun başarısından duyduğunuz mutluluk kadar, başarısızlığında da sorumluluğunuzun ve payınızın bulunduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Kırık notun her zaman düzeltilebileceği, fakat kırılan kalbin düzeltilmesinin ise çok zor olacağı anlayışı ile yaklaşarak onlara her yönden destek olmanızı, hoş görüyle karşılamanızı tavsiye ediyorum. 

Sevgili Öğrenciler,

Bu eğitim öğretim yılında da çok çalışarak bir üst sınıfa geçmeyi hak ettiniz. Hepinizi tebrik ediyorum. Bazılarınızın notları düşük olabilir. Bu tatil sürecinin, eksik yönlerinizin değerlendirmesini yapmak için çok önemli bir fırsat olduğunu unutmayınız. Yaz tatilini verimli ve güzel geçirmek için kendinize ailenizle beraber  mutlaka bir tatil programı hazırlamanız gerekir. Bu programda dinlenmeye, eğlenmeye ağırlık verildiği gibi zayıf derslerin telafisi ya da kendinizi eksik bulduğunuz konuların tekrarı için de zaman ayırmalısınız.

Bu vesileyle 13-14 Haziran 2015 tarihlerinde PYBS ve 2015-LYS sınavlarına girecek yine haziran ayı içerisinde yapılacak 2015-LYS sınavlarına girecek bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum.

            Bu duygu ve düşüncelerle hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi temenni eder, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.