DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe Okulları Ziyaret Etti

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe Okulları Ziyaret Etti
Denizli Valisi Şükrü Kocatepe Okulları Ziyaret Etti

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, ODTÜ ve TED Kolejleri ile Hayme Hatun Anaokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

 

Beraberinde Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile birlikte ilk olarak ODTÜ Kolejine giden Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, burada sınıfları gezerek yetkililerden bilgi aldı. Sınıflarda öğrencilerle sohbet eden Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, yaz tatilinin yaklaştığını, tatili iyi değerlendirmelerini söyledi. Çocuklara bol bol kitap okumalarını tavsiye eden Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, bilgisayarlarını gereksiz kullanarak zamanlarını boşa harcamamalarını söyledi

 

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ve beraberindeki heyet daha sonra TED Denizli Kolejini ziyaret etti. Burada da sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti. Laboratuarlarda da incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi alan Denizli Valisi Şükrü Kocatepe sosyal tesis ve spor kompleksini inceledi.

 

 

Son olarak Hayme Hatun Anaokulunu ziyaret eden Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, burada minik öğrencilerle bir araya geldi. Sınıfları gezen Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, okulun yemekhane bölümü ve üst bahçe diye adlandırılan yeşillik alanında da incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.  Denizli’nin Anaokulunda okullaşma oranında Ege Bölgesinde birinci, Türkiye’de ise üçüncü sırada yer aldığını vurgulayan Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, İlimizdeki devlet okullarının fiziki şartlarının iyileştirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalarda önemli mesafe kat edildiğini ve Türkiye’ye örnek olunduğunu söyleyerek, “Eğitim konusunda hayırseverlerimizin vermiş oldukları destek ve yardımlar da çok önemli. Denizli’nin eğitimdeki başarı çıtasının yükselmesinde özel okul yatırımları ve buralarda sağlanan imkanların katkısı yadsınamaz. Eğitim alanındaki yatırımlarla dikkat çeken ve Türkiye’ye örnek olan Denizli’de Büyükşehir Belediyemizin inşa ettiği Hayme Hatun Ana Okulunun örnek bir okul olduğunu gördük” dedi ve bu konuda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.