DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Çalışmalar Devam Ediyor

Mesleki Çalışmalar Devam Ediyor

2014-2015 eğitim öğretim yılının tamamlanmasının ardından okulöncesi, ilkokul ve ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında görevli öğretmenler mesleki çalışmalara başladı.

İlimizde mesleki çalışmaların 2. Haftasında, öğretmenlerin mesleki kabiliyetlerinin artırılması ve kendilerini geliştirmelerine fırsat sunması bakımından  Pamukkale Üniversitesi ile işbirliği içerisinde alanlarında uzman akademisyenlerce öğretmenlere seminer veriliyor.

Bu bağlamda;

1-Lider Öğretmen konulu seminer Prof. Dr. Abdurrahman TANRIÖĞEN tarafından Servergazi İmam Hatip Ortaokulu salonunda 

2-Matematiksel Konular Arası İlişkilendirmeler konulu seminer Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Cahit KAYHAN tarafından İncilipınar İmam Hatip Ortaokulu salonunda 

3-Sınıfta Öğretmen Öğrenci İletişimi konulu seminer Prof. Dr. Ali Rıza ERDEM tarafından İncilipınar İmam Hatip Ortaokulu 

4-Sınıfta Grup Dinamiği konulu seminer Prof. Dr. Abdurrahman TANRIÖĞEN tarafından Adalet İlkokulu salonunda 

5-Hayat Bilgisi Dersi ve Sosyal Bilgiler Dersi Programlarının Değerlendirilmesi konulu seminer Yrd. Doç. Dr. Selçuk ŞİMŞEK tarafından İncilipınar İmam Hatip Ortaokulu salonunda 

6-Öğrenme ve Öğretimde Yeni Yaklaşımlar konulu seminer Doç. Dr. Vesile ALKAN tarafından Servergazi İmam Hatip Ortaokulu salonunda düzenlenecektir.

Mesleki çalışmalarda okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerin genel kültür, özel alan eğitimi ve pedagojik formasyon alanlarında, bilgi ve görgülerini artırmak, yeni beceriler kazandırmak, eğitim ve öğretimde karşılaşılan problemlere çözüm yolları bulmak, öğrencinin ve çevrenin ihtiyaçlarına göre plan ve programları hazırlamak ve uygulamak, kurumlardaki eğitim hizmetlerinin niteliğinin yükseltilmesi amacıyla yapılan uygulamalara, öğretim programlarının daha iyi uygulanabilmesi amacıyla ihtiyaç duyulan konulara, erişim ve devam oranlarının arttırılmasına yönelik yapılan çalışmalara, halihazırda yürütülen projelere, özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilere yönelik yapılan uygulamalara, okul öncesi eğitimde okullaşmayı artırmaya yönelik çalışmalar ile rehberlik çalışmalarına da yer verilmektedir.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.