DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Çalışmalarında Prof. Dr. Abdurrahman Tanrıöğen’den “Lider Öğretmen” Semineri

Mesleki Eğitim Çalışmalarında Prof. Dr. Abdurrahman Tanrıöğen’den   “Lider Öğretmen” Semineri

Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde görev yapan okulöncesi ve ilköğretim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlere yıl sonu mesleki çalışmalar kapsamında “Lider Öğretmen” semineri verildi.

 

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi işbirliği yapılarak mesleki çalışmalar kapsamında alanında uzman akademisyenlerle öğretmenler buluşturuluyor. Düzenlenecek olan seminerler Pamukkale Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Abdurrahman Tanrıöğen’in  “Lider Öğretmen” konulu semineri ile başladı.

 

Pamukkale Servergazi İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirilen seminere İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Maarif Müfettişi Halil Yücesoy, Şube Müdürü Mustafa Vural, ilimiz merkez ilçelerinde görevli okulöncesi ve ilköğretim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenler katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açılış konuşmasında “değerli hocam Prof. Dr. Abdurrahman Tanrıöğen sizlerle birlikte olacak. Lider Öğretmen konulu seminer verecek. Tüm öğretmenlerimiz liderdir. Geleceğimizin teminatı yavrularımızı yetiştiren sizlersiniz. Liderlik bir baskı, kanun ve yönetmeliklerle olmuyor. Lider; çevresindekileri bilgi, becerisi ve donanımı ile etkileyen ve onların gönlünde taht kuran kişidir. Şöyle bir baktığımızda Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmet gibi tarihe önemli izler bırakmış bir çok liderimiz vardır. Okullarınızda öğrencilerinizi kendinize ve okulunuza ne kadar iyi bağlayabilirseniz uyum sağlatabilirseniz o kadar iyi lider olursunuz. Her arkadaşımızın en iyi bir şekilde lider öğretmen olduğuna inanıyoruz. Sizler eli öpülesi önünde ceket düğmelenecek kişilersiniz. Her biriniz birbirinizden üstünsünüz. Sizlerle  her zaman gurur duyuyoruz..

 

“Lider Öğretmen” seminerinde verilen bu bilgilerin öğretmenlik hayatınızda çok yararlı olacağını ve günümüz liderliğinin büyük özveri ve sorumluluk istediğini, ayrıca çalıştığımız her kademe ile birlikte bilgilerin paylaşılmasını gerektiğini, birbirimizle kenetlenip çalıştığımızda başaramayacağız hiçbir konu olmadığını düşünmekteyim. Prof. Dr. Abdurrahman Tanrıöğen hocamıza verdiği bu güzel konferanstan dolayı çok teşekkür eder, daha sonraki zamanlarda başka konferanslarda buluşmak dilerim” dedi.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli Millî Eğitimine yaptığı önemli katkılardan dolayı  Prof. Dr. Abdurrahman Tanrıöğen’e çiçek takdim etti.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.