DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Acıpayam Anadolu Lisesinden YGS ve LYS’ye Girecek Son Sınıf Öğrencilerine Örnek Uygulama

Acıpayam Anadolu Lisesinden YGS ve LYS’ye Girecek Son Sınıf Öğrencilerine Örnek Uygulama

İlimiz Acıpayam Anadolu Lisesi “Dershanesiz Sisteme İlk Adım” projesi ile örnek bir uygulamaya imza attı.

 

Okul yönetimi ve öğretmenler tarafından hayata geçirilen benzersiz proje ile lise son sınıfta öğrenim gören ve üniversite sınavlarına girecek öğrencilerinin okula devamını sağlarken aynı zamanda onları sınavlara hazırladı.

 

YGS ve LYS  girecek olan öğrenciler okulların kapanmasına yaklaşık bir ay bir süre zarfı kala çeşitli nedenlerle (rapor, izin vs.…) devamsızlık yapıyorlar. Acıpayam Anadolu Lisesi yöneticileri ve öğretmenleri bu durumu tersine çevirerek öğrencilerin okula devamını sağlamak için hem de sınavlara hazırlamak için “Dershanesiz Sisteme İlk Adım” projesini hayata geçirdiler.

 

Son sınıf öğrencileri sabah okula gelerek açık büfe kahvaltılarını yapıp ve sonrasında deneme sınavına giriyorlar. Öğleden sonra ise öğretmenleri ile deneme sınavının sorularını çözerek eksiklerini görme fırsatı yakaladılar. Böylelikle hem okullarına devam etmiş oluyorlar hem de disiplinli bir şekilde sınavlara hazırlanma imkânına kavuştular.

 

Proje uygulanmaya başladıktan kısa bir süre içerisinde meyvelerini verdi. Acıpayam Anadolu Lisesi yapmış olduğu “Dershanesiz Sisteme İlk Adım” projesi ile “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”nde ülke genelinde 1047 proje arasında Bölgesel Birincilik Ödülü almaya hak kazandı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, büyük bir başarıya imza atan Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay, Acıpayam Anadolu Lisesi öğretmenleri  Sevgi Tokyay, Cennet Kurban, Keziban Aksoy Karan ve İbrahim Erkol makamında kabul etti.

 

Müdür Oğuz ziyarette yaptığı konuşmasında “Millî Eğitim Bakanlığımızın 2015/10 sayılı genelgeleri doğrultusunda gerçekleştirilen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” projelerini önemsiyoruz. Sizleri içtenlikle tebrik ediyorum. Bizim tek bir hedefimiz var oda başarıya odaklanmak. Yaklaşık 1047 proje arasından bölgesel birincilik ödülü almaya hak kazandınız. Öğretmen arkadaşlarımız öğrencileri ve velileri ile kaynaşarak başarıyı elde ettiler. Denizli’mize güzel bir örnek oldunuz. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılarınızın devamını diliyorum. İlimiz yenilikçilik anlamında örnek bir il. Okul öncesinde ve mesleki eğitimde birçok yenilikçi yaklaşımlara imza attık ve atmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.