DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geri Dönüşüm Ayrıştırma İstasyonu’na Ödül

Geri Dönüşüm Ayrıştırma İstasyonu’na Ödül

Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Okullar Sergisinde “Geri Dönüşüm Ayrıştırma İstasyonu” projesi ile ilimizi temsil eden Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Alanı öğretmenleri ödüllendirildi.

 

İlimiz Pamukkale İlçesi Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Alanı öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı  “Geri Dönüşüm Ayrıştırma İstasyonu“ isimli ürün yapılan değerlendirmeler sonucu Ankara’da sergilenmeye layık görülmüş ve 26-27 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara Çankaya Dikmen Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açılan “Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Okullar” adlı sergide sergilendi.

 

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı  tarafından açılışı yapılan sergide  25 ilden 49 okula ait iş/ürünlerin oluşturduğu stant yer aldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ilimizi başarı ile temsil eden Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Alanı Öğretmenlerini Denizli Valisi Şükrü Kocatepe imzalı “Başarı Belgesi” ile ödüllendirdi.

 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü makamında gerçekleşen ödül töreninde Şube Müdürü Azmi Koçoğlu, Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü İbrahim Ertan Aktaş, Müdür Yardımcısı Vakkas Solmaz ve  Öğretmen  Ramazan Maden hazır bulundu.

 

Özverili çalışmaları ve projeye yaptıkları katkılardan dolayı İl Millî Eğitim Şube Müdürü Azmi Koçoğlu, Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Vakkas Solmaz ve  Öğretmen  Ramazan Maden’e  Başarı Belgelerini takdim eden   İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz  konuşmasında “Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Okullar Sergisinde ilimizi başarılı bir şekilde temsil ettiklerinden dolayı sayın valimiz tarafından “Başarı Belgesi” ile ödüllendirildiler. Burada kendilerine belgelerini takdim ediyoruz. Ekip ruhu içerisinde güzel bir çalışma gerçekleştirdiler. Denizli olarak kendileri ile gururlandık. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Geri Dönüşüm Ayrıştırma İstasyonu:

 

Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Alanı tarafından yapılan istasyonla; Geri dönüşüm tesislerinde maddelerin otomatik olarak ayrıştırılmasını gerçekleştirebilmek için prototip bir sistem hazırlanmıştır. Bu sistem bir bant üzerinde taşınan maddelerin sensörler yardımıyla metal, plastik ve büyük, küçük cisim ayrıştırması yapmaktadır. Gerçekleştirilen düzenek bir prototip olarak yapıldığından dolayı sensör sayısı sınırlıdır. Gerçek bir uygulama için sensör sayıları arttırılarak ayrıştırma seçenekleri arttırılabilir.  

 

 Geri Dönüşüm Ayrıştırma İstasyonuna ÖdülGeri Dönüşüm Ayrıştırma İstasyonuna ÖdülGeri Dönüşüm Ayrıştırma İstasyonuna Ödül

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.