DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz 10 Okulda Portatif Yüzme Havuzu Açılışına Katıldı

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz 10 Okulda Portatif Yüzme Havuzu Açılışına Katıldı

Merkezefendi ilçe sınırları içerisinde belirlenen 10 okulda 200 metrekarelik alana, 135 santimetre derinliğinde portatif yüzme havuzları kuruldu. 60 gün devam edecek projeden yaklaşık 8 bin çocuğun yaralanacağını portatif yüzme havuzlarının Kazım Kaynak Anadolu Lisesinde yapılan açılışına katılan İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz burada bir konuşma yaptı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü yaptığı konuşmasında “Yaz tatilinin başlaması ile gerek yerel yönetimlerimiz gerekse de okullarımızda güzel faaliyetler yürütülüyor. 2014-2015 eğitim öğretim yılının başlamasından bu yana Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammed Subaşıoğlu okullarımızla ilgili arzuladığımız ve düşündüğümüz sosyal faaliyetlerde hep yanımızda oluyor. Birlikte birçok etkinliği gerçekleştirdik. Bu alanda yaptığı önemli çalışmalardan dolayı kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum.

 

TEOG sonuçları açıklandı ve velilerimiz ile öğrencilerimizde tercih heyecanı başladı. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 19 ilçede 36 okulumuzda 123 rehber öğretmenimizle danışmanlık hizmeti vermeye başladık. Eğitimde amacımız yavrularımızı sağlıklı, bilgili ve donanımlı nesiller olarak geleceğe hazırlamak. Bugün burada bunun bir basamağını da Merkezefendi Belediyemiz yapmış olduğu tesisle başlatmış oldu. ilimizde 10 güzel okulumuzda portatif havuz kuruldu. Yüzme çok önemli ve güzel bir spordur. İlerleyen yaşlarda bu gibi sporları öğrenmemiz zorlaşıyor. Bugün burada emeği geçen ve katılan herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

Merkezefendi Belediyesi’nin “Yüzme Öğreniyoruz, Birlikte Eğleniyoruz” projesinin açılışı Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ve Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammed Subaşıoğlu tarafından yapıldı.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.