DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tezsiz Yüksek Lisans İmkanı Devam Ediyor

Tezsiz Yüksek Lisans İmkanı Devam Ediyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı kadrolu öğretmen ve yöneticilere yönelik olarak Pamukkale Üniversitesi tarafından verilen Tezsiz Yüksek Lisans Programı imzalanan protokol ile uzatıldı.

 

Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen protokol imza törenine Valimiz Şükrü Kocatepe, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz katıldı.

 

Törende konuşan Valimiz Şükrü Kocatepe, protokolün hayırlı olmasını dileyerek, “Öncelikle Sayın Rektörümüze bugüne kadar yapmış olduğu hizmetler ve özellikle de üniversite-şehir-sanayi işbirliğinin oluşmasındaki katkıları, üniversitemizin halka açılması ve Denizlimize hizmet konusunda her alanda gösterdikleri iş birliği nedeniyle şükranlarımı sunuyorum. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda yine sağlık konusunda Sayın Rektörümüz ile protokol imzalamıştık. AMATEM gibi bölgemizin en çok ihtiyacı olan sağlık konusunda hizmet eksikliğinin giderilmesinde üniversitemiz yeni üniteler ekleyerek katkı sağladı. Sağlık Genel Sekreterliği ile müştereken yapılan çalışmayla bu hizmet birimi kazandırılmış oldu. Yine bugün yapacağımız protokol ile daha önce de uygulanan programda olduğu gibi öğretmenlerimizin bilgi yönüyle donatılması, eğitim öğretimde kalitenin yükseltilmesi ve öğretmenlerimizin niteliklerinin arttırılması konusunda yeni bir çalışmaya başlıyoruz. Ben Sayın Rektörüme Denizlimize, üniversitemize ve eğitim öğretimimize her alanda verdikleri hizmetler ve bizimle yaptıkları bu güzel iş birliğiyle nedeniyle tekrar şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe’nin konuşmasının ardından “Her Kademedeki Yönetici ve Öğretmenlere Yönelik Tezsiz Yüksek Lisans Yaptırılmasında İşbirliğinin Süresinin Uzatılması” protokolü Valimiz Şükrü Kocatepe, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından imzalandı.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı her tür ve kademedeki resmi ve özel kurumlarda görevli kadrolu öğretmen, eğitim uzmanı, her kademedeki yöneticilere, şube müdürü ve maarif müfettişleri “Her Kademedeki Yönetici ve Öğretmenlere Yönelik Tezsiz Yüksek Lisans Yaptırılması” programına katılabilecek. Bu eğitim programı; Türk Milli Eğitiminin genel amaçları ve temel ilkeleri, Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda evrensel hukuka, demokrasi ve insan haklarına uygun ve bir bütünlük içinde yerine getirilmesi için planlı kalkınma hedefleri doğrultusunda toplumun özellikleri ve ihtiyaçlarına göre bireyleri yetiştirmek, öğretmen ve her kademedeki yöneticilerin niteliğini arttırmak üzere yapılacağı açıklandı.

 

 

Eğitim programını bitirenlere Pamukkale Üniversitesi tarafından “Tezsiz Yüksek Lisans” diploması verilecek. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitü Müdürlüğü arasında imzalanan “Her Kademedeki Yönetici ve Öğretmenlere Yönelik Tezsiz Yüksek Lisans Yaptırılması” programında bugüne kadar 90 idareci ve 45 öğretmen olmak üzere toplamda 135 personel “Tezsiz Yüksek Lisans” diploması aldı. Tezsiz Yüksek Lisans Programının uzatılması için yapılan yenileme protokolünün geçerlilik süresi ise 3 yıl olacak.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.