DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ücretsiz Kurslarımızla Her Yerdeyiz

Ücretsiz Kurslarımızla Her Yerdeyiz

Millî Eğitim Bakanlığı Yetiştirme ve Destekleme Kurslarına öğrencilerin ilgisi her geçen gün yoğunlaştı.

 

MEB tarafından 2014-2015 eğitim öğretim yılında hayata geçirilen, ilimizde de ortaokul ve ortaöğretim ile ortaöğretimden mezun öğrencilerin bir üst eğitim için yapılacak sınavlara hazırlama ve destekleme amaçlı uygulanmaya başlayan kurslar büyük ilgi gördü.

 

Ülke genelinde eğitimin her kademesinde adını başarılarla duyuran ilimizde, Yetiştirme ve Destekleme Kurslarının ilk senesinde Türkiye ortalamasının üzerinde öğrenci faydalandı. 

 

Denizli’nin eğitim denildiğinde 7’sinden 70’ne büyük titizlik gösterdiği bir şehir olduğunu söyleyen İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz geçtiğimiz eğitim öğretim yılında uygulamaya geçirdiğimiz Yetiştirme ve Destekleme Kurslarına öğrencilerimiz büyük bir ilgi gösterdi ve aynı zamanda öğretmenlerimizden en üst düzeyde yararlandılar.

 

Yetiştirme ve Destekleme Kursları Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak ilk günden itibaren önemle üzerinde durduğumuz ve Sayın Bakanımızın da büyük önem verdiği bir çalışmadır. 

 

TEOG sisteminin uygulanması ile okulda okutulan müfredat öne geçti, okul öne geçti, öğretmen öne geçti. Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen  ortaokul, ortaöğretim ve mezun öğrencilere yönelik ücretsiz verilen kurslarla öğrenciler ortaokul ve lise müfredatında işlenen konulara daha hakim oluyorlar. Yakın bir zamanda üniversite giriş sınavlarında lise müfredatında işlenen konular daha ağırlıklı olarak sorulacaktır ve o kazanımlar doğrultusunda sorulacak.

 

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 19 ilçemiz ile birlikte geleceğimizin parlak ışıkları olan öğrencilerimizin kitlesel başarıya ulaşmaları ve il geneli başarının zirveye taşınmasını hedeflemekteyiz. İçerisinde bulunduğumuz yaz tatili içerisinde bu konu üzerinde yoğunlaştık ve planlamalar yapmaktayız. Yaptığımız planlamalarla ortaokul ve ortaöğretim ile ortaöğretimden mezun öğrencilerimizin tüm derslerden kurslardan faydalanma imkanını sağlayacağız. Ayrıca bu kurslara devam eden öğrencilerimizin kendilerini sınamaları ve bulundukları noktayı görmeleri açısından aylık olarak il geneli deneme sınavları gerçekleştireceğiz.

 

İl genelinde 2014-2015 eğitim öğretim yılında 1.900 öğretmenimizin görev aldığı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında 45.889 öğrencimiz ücretsiz yararlandı. İlimizde kurslara katılım oranı %52 civarında oldu.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.