DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Liselerinin Başarılı Öğrencilerine Mesleğe Hazırlama ve Yetiştirme Kursları

İmam Hatip Liselerinin Başarılı Öğrencilerine Mesleğe Hazırlama ve Yetiştirme Kursları

Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve  Diyanet Vakfı’nın  ortaklaşa düzenlediği  “İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinin Mesleğe Hazırlanması ve Yetiştirilmesi Projesi” kapsamında açılan “Mesleğe Hazırlama ve Yetiştirme Kursu”  Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen törenle  başladı.

 

İlimiz Merkezefendi İlçesi Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Kurs merkezine 19 ilden 68 kız öğrenci, Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi kurs merkezine ise 7 ilden 57 öğrenci olmak üzere dört hafta “Mesleğe hazırlama ve Yetiştirme Kursları” katılıyor.

Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapılan törene Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Hüseyin Selçin, Merkezefendi İlçe Millî Eğitim Müdürü Adem Kılınç, Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Acar, Millî Eğitim Bakanlığı temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından  Kuran-ı Kerim okunarak başlayan törende  konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz  “İlimizde sizleri ağırlamaktan kıvanç duyuyoruz. İlimizde 24 imam hatip ortaokulu ve 18 imam hatip lisemiz var. 42 okulumuzla 10 bin civarında öğrencimize eğitim veriyoruz. İmam hatip okullarımızı her geçen gün bir adım daha ileri taşıyoruz.  Öğrencilerimizin tüm sorunları ile yakından ilgilenmekteyiz.

İlimiz ülkemizin güzel şehirleri arasında olduğu gibi her alanda kendini ispatlamış bir şehirdir. Denizli’yi bir eğitim şehri olarak kabul edebilirsiniz. Okul öncesinden tutun, mesleki eğitim, temel eğitim, ortaöğretim ve din öğretimi alanında model iller kapsamındayız. Burada olduğunuz süre içerisinde ilimizi ve okullarımızı tanıma fırsatınız olacak.  İmam hatipli olmak ayrıcalıktır. İmam hatipli örnek insandır. İlk İmamımız Hz. Peygamber Efendimizin misyonunu taşımak çok kolay değil.  Ayrıca sizler buralardan mezun olduğunuzda sadece imam olarak görev yapmayacaksınız. Geleceğin valisi, hâkimi, savcısı, doktoru, milli eğitim müdürü, öğretmeni olacaksınız. Sizler diğer arkadaşlarınıza örnek olacak yol göstereceksiniz. Bu kurstan aldığınız bilgilerin meslek hayatınızda iz bırakacağına inanıyorum. Kursumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Anadolu İmam-Hatip Liselerinde okuyan öğrencilerin Arapça, Hafızlık ve Mesleki Gelişim alanında  kendilerini geliştirmeleri, mesleğe hazırlanmalarına yönelik düzenlenen etkinliklerde Türkiye geneli 17 ilde yaklaşık 1000 öğrenci yer alıyor.

 

Barbaros Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde ilki düzenlenen Mesleki Gelişim Kursuna Adıyaman, Afyon, Aksaray, Kayseri, Antalya, Ordu, Manisa, Muğla, Osmaniye, Samsun, Tekirdağ, Tokat, Yozgat, Bursa, Çorum, İstanbul, İzmir, Zonguldak, Bilecik ve Hatay illerinden 68 kız öğrenci  katılıyor.

 

 

Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde düzenlenen Hafızlık Kursuna Afyon, Antalya, Aydın, Eskişehir, İzmir, Kütahya ve Uşak illerinden 57 öğrenci katılıyor.

 

Mesleğe Hazırlama ve Yetiştirme KurslarıMesleğe Hazırlama ve Yetiştirme KurslarıMesleğe Hazırlama ve Yetiştirme Kursları

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.